Мінекономіки оцінює спад ВВП України в III кв.-2020 на 3,6%, за 9 міс.-2020 року – в 5,5%

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України оцінює спад валового внутрішнього продукту України (ВВП) за підсумками третього кварталу 2020 року на рівні 3,6% до аналогічного періоду 2019 року (г / г), а за січень-вересень поточного року – на 5,5% г / г.

“За підсумками дев’яти місяців 2020 року скорочення зведеного індексу виробництва (СІП) сповільнилося і склало 6,2% (6,5% за вісім місяців 2020 року). Відповідно зменшення обсягів ВВП Мінекономіки оцінює на рівні 5,5% (на рівні 3, 6% в третьому кварталі 2020 року) “, – повідомляється в Огляді економічної активності, оприлюдненому на сайті міністерства в четвер.

Мінекономіки нагадує, що раніше за підсумками дев’яти місяців 2020 року очікувалося падіння ВВП на 6,5% г / г.

Відповідно до огляду, міністерство залишило незмінним прогноз падіння ВВП за підсумками 2020 року – на рівні 4,8% г / г, а також прогноз зниження ВВП в четвертому кварталі на 3% г / г.

Вказується, що відповідні прогнози зберігаються за умови, що ситуація з рівнем захворюваності до кінця року як в Україні, так і в світі значно не погіршиться, а також не відбудеться посилення превентивних заходів, зокрема не буде встановлений жорсткий тривалий карантин на значній території України.

Відзначається, що окремим фактором впливу на ВВП до кінця року є спадна динаміка в сільському господарстві, в тому числі в рослинництві, на тлі низького врожаю зернових і олійних культур, а також овочів і фруктів.

Мінекономіки вказало, що за умови тривалого локдауна в Україні та світі падіння ВВП в четвертому кварталі може виявитися значно гірше прогнозного і скласти 6% г / г. Як наслідок, при таких умовах скорочення економіки за підсумками року може досягти 5,6% г / г.

Як повідомлялося, в жовтні Національний банк України оцінив зниження ВВП країни в третьому кварталі 2020 року на рівні 6,2% г / г і зберіг прогноз падіння ВВП за підсумками поточного року (6% г / г).

У свою чергу, інвестиційна група ICU оцінила падіння ВВП України в третьому кварталі цього року в 5% г / г, зберігши прогноз падіння економіки за 2020 рік на рівні 5,7% г / г.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *