Мінекономіки оцінює падіння ВВП за 8 мес.-2020 на 5,8%

Скорочення обсягів ВВП в січні-серпні 2020 року становитиме 5,8%, очікує Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України в огляді економічної активності в серпні.

“У серпні 2020 року на тлі продовження адаптації до діяльності в умовах м’якого карантину майже всі види економічної діяльності продемонстрували уповільнення темпів падіння, а деякі навіть зростання, зокрема, роздрібний сегмент ринку і будівництво”, – зазначено в огляді, оприлюдненому на сайті відомства в понеділок.

У Мінекономіки уточнили, що в січні-серпні 2020 року зведений індекс виробництва (СІП) сповільнилося до 6,5% в порівнянні з 7,3% за сім місяців цього року. За даними міністерства, позитивну динаміку продемонстрували деякі види промисловості, зокрема виробництво споживчих товарів тривалого використання, а також будівництво, транспорт, торгівля і сільське господарство.

Активізацію торгівлі Мінекономіки пояснює реалізацією відкладеного попиту, переорієнтацією його на внутрішній ринок і зростанням зарплат, а сільського господарства – активною фазою збору врожаю у всіх регіонах.

Серед негативних факторів, що впливають на економіку, міністерство відзначає низьку інвестактівності, серед позитивних – адаптацію до умов карантину, збереження відносно високою купівельної активності, сприятливу кон’юнктуру на світових ринках.

Разом з тим окремо Мінекономіки виділяє спадну динаміку в сільському господарстві, яка збереже вплив до кінця року. Зокрема, мова йде про більш низькому, порівняно з минулорічним рекордним, обсязі врожаю зернових, ряду овочів, фруктів і олійних культур, зазначено в огляді. За оцінками міністерства, в серпні сільське господарство “просіла” на 5,5% в порівнянні з -5,8% у липні і -11,8% у серпні-2019.

Згідно з документом, в серпні падіння промислового виробництва поглибилося в порівнянні з серпнем-2019 до 5,3% (-4,2% в липні), зокрема: в переробній промисловості -7,7% (-6,6% в липні ), в поставках електроенергії, газу – “мінус” 4,6% (+ 0,7%), добувна промисловість – “мінус” 0,1% (-0,7%).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *