Агрохолдинг “МХП” планує в рамках зміни формату продажів відкрити в Україні 2 тис. Магазинів “Мясомаркет” до кінця 2023 роки, перш за все за рахунок модернізації франчайзингової мережі магазинів “Нашої Ряби”, випливає з матеріалів “Forbes Україна”.
“McKinsey (міжнародна консалтингова компанія – ІФ) оцінює дефіцит магазинів біля будинку в Україні приблизно в 7 тис. Одиниць. Ми хочемо зайняти близько 30% цього ринку”, – повідомив виданню глава правління “МХП” Юрій Косюк.
За даними Forbes, в магазинах “Мясомаркет” розширення асортименту відбудеться за рахунок супутніх до м’яса товарів (спеції, маринади, овочі і т.д.), з яких 40% буде поставляти “МХП”, а решта 60% – незалежні постачальники. Асортимент нових магазинів збільшиться в 7-14 разів до 150-420 видів найменувань у порівнянні з магазинами охолодженої курятини “Наша Ряба”, а їх площа становитиме не менше 45 кв. м. Forbes уточнило, що перші “Мясомаркети” збільшили виручку в середньому на 25-30%, а продажі м’яса птиці – на 20% в порівнянні з працювали на їх місці магазинами “Нашої Ряби”.
“Ринок хоче магазини біля будинку, які б давали не тільки м’ясо, але і якийсь мінімальний набір продуктів. Те, що ми робимо, потрібно було починати три роки тому”, – зазначив бізнесмен.
Згідно з даними Forbes, нова мережа буде розвиватися за франчайзинговою моделлю, інвестиції для відкриття одного “Мясомаркета” агрохолдинг оцінює в $ 50-120 тис. З терміном окупності в 3-4 роки.
Видання повідомило, що з 2020 року “МХП” розвиває ресторанні формати. Компанія планує створення франчайзингової мережі шаурмічних DönerMarket загальною кількістю близько 2 тис. Торгових точок, кожна з яких обійдеться франчайзі в $ 8-10 тис.
“Ми хочемо полегшити життя людини. 69% споживачів хочуть їсти різноманітну здорову їжу, але не роблять цього, тому що це вимагає багато часу і грошей. Ми даємо рішення” під лінь “, – наводить видання коментар Косюка.
“МХП” планує також до кінця 2021 року розширити мережу франчайзингових Гастростудій “Секрети шефа” мінімум до 10 закладів, які працюють із середнім чеком до EUR3 і високою швидкістю подачі.
“Ми індустріальна компанія і розуміємо, як зробити такий ресторан ефективним і безпечним. Навесні 2021 року компанія відкриє R & D-центр, який буде проводити найскладніші дослідження і вивчати потреби клієнта”, – повідомив глава правління “МХП”.
Видання з посиланням на стратега Фінтех-компанії Finteum Андрія Нестерука повідомляє, що інвестори більше вірять в кулінарні, ніж просто сировинні компанії. За його словами, виробники м’яса торгуються на біржах з мультиплікатором не більше ніж 10 EBITDA, в той час як мультиплікатори сервісних компаній доходять до 20-30.
“Якщо” МХП “вдасться змінити позиціонування з сировинної компанії на сервісну, це допоможе йому збільшити капіталізацію в рази”, – уточнив Нестерук.
Як повідомлялося, “МХП” – найбільший виробник курятини в Україні. Займається також виробництвом зернових, соняшникової олії, продуктів м’ясопереробки. На європейський ринок “МХП” поставляє охолоджені напівтуші курей, які переробляються, в тому числі на його підприємствах в Нідерландах і Словаччині. У лютому 2019 року МХП завершив операцію з придбання словенської компанії Perutnina Ptuj.