“Метінвест” інвестує $ 1 млрд в цех холоднокатаного прокату в Маріуполі

Група “Метінвест” запускає будівництво нового цеху з виробництва холоднокатаного прокату, оцинкованого і пофарбованого рулону на Маріупольському металургійному комбінаті імені Ілліча.

Як говориться в повідомленні “Метінвесту”, загальні інвестиції в проект перевищать 1 млрд доларів. 10 червня група підписала контракт на поставку обладнання з італійською компанією Danieli.

Новий цех буде складатися з безперервного стану холодної прокатки, поєднаного з лінією травлення, а також трьох сучасних ліній нанесення цинкових, алюмоцинкових і полімерних покриттів. На першому етапі інвестиції в проект перевищать 800 млн доларів.

Планується, що після завершення першого етапу проекту в 2025 році комбінат буде випускати в рік близько 1,2 млн тонн високо конкурентного холоднокатаного і оцинкованого прокату, а також прокату з полімерним покриттям.

При цьому потужності з виробництва холоднокатаного рулону складуть понад 400 тисяч тонн, оцинкованого рулону – понад 600 тисяч тонн, а рулону з полімерним покриттям – понад 140 тисяч тонн.

Другий етап проекту включає будівництво нового відділення відпаловому печей, дресирувального стану і агрегату поздовжньої порізки рулонів, а також нової лінії нанесення полімерного покриття на оцинкований рулон. Після завершення другого етапу проекту потужності з виробництва холоднокатаної продукції перевищать 1,6 млн тонн на рік.

“Нова технологія виробництва холоднокатаного прокату дозволить” Метінвесту “вийти в преміальні сегменти прокату з покриттям – оцинкованого і пофарбованого рулону, останній з яких не представлений в продуктовій лінійці групи, а також поліпшити якість і розширити сортамент холоднокатаної продукції”, – наголошується в повідомленні.

Дана продукція призначена в основному для українського ринку і дозволить, як запевняють маріупольські металурги, замінити неякісний імпортний рулон з покриттям на якісний вітчизняний продукт українського виробництва. У той же час прокат буде експортуватися і в країни СНД і Європи.

Крім того, проект передбачає екологічну складову: існуюча технологія сірчанокислотного травлення буде замінена на соляно-кислотну з установкою регенерації кислоти, що дозволяє повертати її назад у виробництво.

У новому цеху буде встановлено високоефективне газоочисне обладнання, яке відповідає останнім екологічним стандартам України та Європи. Завдяки газоочистки викиди шкідливих “речовин будуть в 1,5-3 рази нижче гранично допустимих норм в Україні, а споживання палива знизиться на 20%. Крім того, на новому виробництві буде створено понад 230 робочих місць”, – повідомили в “Метінвесті”.

Як зазначив гендиректор “Метінвесту” Юрій Риженков, будівництво цеху холодної прокатки є наймасштабнішим проектом групи на наступні п’ять років.

“Це логічне продовження програми модернізації виробництва прокату на ММК імені Ілліча. Вся нова технологічний ланцюжок, включаючи сучасну машину безперервного лиття заготовки, реконструйований стан 1700 і новий цех холодної прокатки дозволить” Метінвесту “домогтися світового рівня якості продукції на всіх етапах виробництва – від напівфабрикатів до прокату з покриттям “, – сказав він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *