Мешканці центру України майже не володіють цифрової грамотністю – Мінціфри

Зробити 6 мільйонів українців Діджитал-освіченими протягом 3-х наступних років. Про таку амбіції влади у вівторок, 24 грудня, розповів прем’єр-міністр України Олексій Гончарук на презентації національної освітньої платформи по цифровій грамотності “Дія: Цифрове освіту”.

“Якщо ви пам’ятаєте, на початку минулого століття свідченням цивілізованості країни був відсоток населення, який є письмовим. На початку 21 століття це відсоток населення, який володіє цифровий грамотністю”, – розпочав презентацію Гончарук.

Перед розробкою програми з підвищення цифрової грамотності серед населення міністерство провело дослідження на предмет того, наскільки українське суспільство поінформоване в цифровий грамотності, і потребує воно в її підвищенні.

“Ми прагнемо у всіх наших програмах використовувати розумний підхід. Тому ми спочатку провели аналіз. Для того, щоб не працювати з фейк, чутками. Це те, з чого ми стартуємо”, – розповів прем’єр-міністр.

Саме дослідження проводилося на всій території України, в тому числі і на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Хоча, як зазначила заступник міністра цифровий трансформації Валерія Іона: “Дослідження на окупованих територіях несе ілюстративний характер, тому що там не було можливості провести дослідження в селах, воно проводилося виключно в містах.

За основу дослідження взято методологія, яку Європейська комісія використовує для підрахунку індексу цифрової економіки та суспільства.

Також дослідження складалося з двох типів: якісного і кількісного.

Результатом дослідження стало те, що 53,5% українців знаходиться на позначці нижче середнього рівня в питаннях цифровий грамотності. Чи не мають цифровими навичками 15,1% українців, а володіють низьким рівнем цифрових навичок 37,9% громадян. Найбільш незахищеними сегментом в інтeрнете є молодь до 16 років і люди старше 60 років.

У територіальному плані у Центрального регіону України (Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Черкаська обл.) Відсоток володіння цифровий грамотністю найнижчий.

Для виходу в інтернет українці найчастіше використовують смартфон. 93,4% – молодь у віці 18-29 років. 85% – у віці від 30 до 59 років. І 64,5% – населення у віці від 60 до 70 років.

Внаслідок цього кожен десятий опитаний розповів про те, що був схильний до фішингових атак.

Зацікавленість в цифровому освіту висловили 47% українців у віці від 18 до 70 років. Показник серед молоді у віці 18-29 років – 61,4%. Серед дітей та осіб старшого шкільного віку (10-17 років) – 67,5%. 65% серед людей з порушенням слуху.

У 13,7% українців відсутнє будь-яке бажання вчитися і вдосконалювати цифрову грамотність. За словами представників міністерства, переважно це ті люди, у яких немає доступу до інтернету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *