Мережа “Велика кишеня” можуть продати власникам “Епіцентру”

Один з найстаріших рітейлерів України – компанія “Рітейл Груп” (мережі “Велика кишеня”, “Велмарт”, ВК “Експрес” і ВК “Select”) може поміняти власників.

Про це повідомляє “НВ Бізнес” з посиланням на 3 джерела: два інвестбанкіра і директора компанії – постачальника продуктів харчування.

“Представники Романа Луніна проводять переговори про продаж всієї компанії”, – розповіли виданню співрозмовники.

Зазначено, що “Рітейл Груп” так і не змогла оговтатися після кризи 2009 року, а спроба розвивати різні формати не дала результату.

У свою чергу власники “Епіцентру” Олександр і Галина Гереги вже давно придивляються до продовольчої роздробі і тестують цей формат в своїх гіпермаркетах.

Відомо, що компанія “Рітейл Груп” працює на українському ринку рітейлу з 2000 року, а її мажоритарним власником є ​​бізнесмен Роман Лунін. Компанія почала свій розвиток з популярною на початку 2000-х мережі “Велика кишеня”, яка до 2007 року налічувала 38 магазинів.

Крім продовольчого рітейлу, група розвивала мережу “Велика аптека”, книжкових магазинів “Моя книга”, мережа торгових центрів “Екватор”. Компанії належить торговий центр “Альта Центр” в Києві недалеко від станції метро Почайна. Її капіталізація в 2006 році становила близько $ 400 млн. У 2009 році “Велика кишеня” входила в ТОП-5 найбільших рітейлерів країни разом з Fozzy Group, АТБ, Metro C & C і “Фуршетом”.

До кризи 2008 року багато ритейлерів і девелопери розвивалися за кредитні гроші. А це дуже боляче вдарило по їхньому бізнесу. У “Рітейл Груп” на кінець вересня 2009 року, за даними ІГ “Сократ”, заборгованість за довгостроковими зобов’язаннями склала 742,6 млн грн, що за курсом на той момент становила близько $ 92 млн.

Як зазначалося, Лунін навіть планував продати 10-25% акцій компанії “Квіза Трейд”, яка займалася розвитком мережі “Велика кишеня”, і планував залучити $ 20-30 млн. Потенційні покупці були, але вони не поспішали платити таку ціну, і розглядали актив як проблемний. Від продажу акцій вирішено було відмовитися. Компанія реструктуризувала борги.

Повідомляється, що поступово були продані деякі активи. У 2016 році групі “Епіцентр” був проданий торговий центр “Альта Центр”, а в 2017 році “Велика аптека” була продана конкуренту – мережі TAS-аптека бізнесмена Сергія Тігіпка.

Рітейлер зробив упор на мультиформатность і, крім “Великої кишені”, став розвивати мережу гіпермаркетів “Велмарт”, магазинів біля будинку ВК “Експрес” і преміум-супермаркет ВК “Select”.

“Останні роки мережа практично не розвивалася. Особливо це добре видно в порівнянні з конкурентами, такими як АТБ,” Сільпо “або Novus”, – зазначив керуючий партнер Atlas Advisors Олексій Ращупкин.

Тепер, як наголошується, Роман Лунін готовий продати свій роздрібний бізнес.

“Компанія проводила переговори про продаж з власниками мережі БРСМ. Але сторонам не вдалося домовитися”, – розповідає виданню інвестиційний банкір, який побажав залишитися неназваним.

У прес-службі БРСМ цю інформацію спростовують.

За інформацією видання, тепер у “Великій Кишені” з’явився ще один можливий покупець – група “Епіцентр”.

У той же час офіційно в “Епіцентр” не спростували і не підтвердили Delo.ua дану інформацію, заявивши: “Ми поки не коментуємо”. Однак, за даними джерела в компанії, переговори про угоду ведуться вже протягом майже року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *