Мережа АТБ відмовилася далі працювати з Roshen: у супермаркетах розпродують залишки продукції

Магазини мережі АТБ бізнесмена Геннадія Буткевича не змогли домовитися з кондитерською корпорацією Roshen Петра Порошенка та продають залишки солодощів цієї торгової марки, нову продукцію не завозять. Про це повідомляє Forbes.

Контракт на поставку продукції Roshen в АТБ закінчився наприкінці 2021 року. І хоча АТБ була стратегічним партнером і забезпечувала велику частку продажів Roshen, переговори безрезультатно тривають уже два місяці.

Виручка АТБ у 2021 році, за даними компанії, досягла 179,8 млрд грн ($6,4 млрд). За інформацією галузевого рейтингу Candy Industry, прибуток Roshen у 2021 році – $800 млн.

Це не перша подібна ситуація “АТБ-маркету” у співпраці з великими виробниками. У 2021 році з полиць торгової мережі на півроку зникали напої світового гіганта Coca-Cola: Фанта, Кола, Швепс Спрайт. Але потім повернулися.

За словами експертів, постачальникам важко ігнорувати великі обсяги замовлень мережі. Але в обмін на обсяг доводиться поступатися маржею, яка в інших мережах може бути вищою.

У Roshen стверджують, що компанія не виходитиме з переговорного процесу, але в них є й інші напрямки реалізації продукції. У АТБ інформацію не коментують.

Telegram-канал “Всі ходи записані” повідомляє, що річний оборот продукції Roshen у мережі “АТБ” становив близько 2,5 млрд грн, причому мережа давала кондитерам 9,5% виручки. Частка Roshen у загальному обороті “АТБ” становила 1,4%.

Корпорація Roshen входить до ТОП-30 найбільших виробників кондитерських виробів у світі. Вона випускає близько 320 видів кондитерських виробів. Загальний обсяг виробництва сягає 450 тисяч тонн продукції на рік.

Компанія АТБ заснована у 1993 році та спеціалізується на роздрібній торгівлі. Асортимент магазинів становить понад 3500 найменувань товарів продовольчої та непродовольчої групи, з яких близько 26% – власних торгових марок. У 2021 році ритейлер АТБ також увійшов до трійки провідних дискаунтерів Центральної та Східної Європи. У мережі близько 1300 магазинів.

Бренд національної мережі магазинів-дискаунтерів АТБ став найдорожчим в українській рітейл-галузі. Також АТБ увійшов до п’ятірки найдорожчих брендів України. Він очолив і національний список компаній із найвищими доходами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *