Mastercard прогнозує зростання кількості токенізірованних карт в Україні до 10 млн найближчим часом

Міжнародна платіжна система Mastercard зазначає тренд популярності токенізірованних карт в Україні – вже найближчим часом їх кількість може досягти 10 млн.

“З місяця в місяць ми спостерігаємо активний стабільний тренд зростання і залучення нових клієнтів в сервіси Google Pay і Apple Pay. Ми сьогодні говоримо про мільйони клієнтів, які користуються NFC-технологіями в Україні. Ми готові прогнозувати, що найближчим часом кількість токенізірованних карт в Україна досягне цифри в 10 млн “, – заявив віце-президент з розвитку бізнесу Mastercard в Україні та Молдові Юрій Батхін на прес-конференції компанії у Львові в суботу.

За його словами, це відображає попит на технологію, наявний на українському ринку.

“За NFC оплаті ми стабільно входимо в ТОП країн світу за кількістю таких транзакцій … Ми також входимо до переліку країн-лідерів європейського регіону за кількістю розрахунків ношеними пристроями”, – зазначила в свою чергу генеральний директор Mastercard в Україні та Молдові Інга Андрєєва.

За даними дослідження ставлення українців до безготівкових платежів, проведеного компанією InMind на замовлення Mastercard в червні 2021 року 37% українців вже оплачують через NFC, а 57% хотіли б користуватися цією технологією в майбутньому (при цьому на момент не мають пристроїв, що підтримують NFC) .

Частка NFC-оплат в загальному обсязі оплат в фізичному ритейлі в Україні за даними Mastercard становить 37%.

Також, за даними опитування 30% українців в 2021 році вперше почали користуватися безконтактної оплатою і 21% вперше почав користуватися оплатою через технологію NFC.

“Уже кожна друга оплата за картками Mastercard в Україні – це цифрова оплата з NFC або онлайн. При цьому NFC оплати становлять 37% від усього обсягу безготівкових транзакцій по картках Mastercard в фізичному ритейлі. Це один з найвищих показників в Європі: ми випереджаємо такі країни, як Польща, Німеччина, Голландія і багато інших “, – підкреслив Батхін.

Він також зазначив високе проникнення смартфонів і гаджетів в Україні, адаптивність українців до інновацій, а також наявність цілого спектру використовуваних українцями цифрових рішень (включаючи Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Mi Pay), “чим може похвалитися не кожна європейська країна”.

Дослідження ставлення українців до безготівкових платежів проведено компанією InMind на замовлення Mastercard в червні 2021 року методом онлайн-опитування. В опитуванні взяли участь 1507 респондентів у віці 18-60 років, які проживають в містах з чисельністю населення від 50 тис. Чоловік.