Майже третина кредитів за держпрограмою портфельних гарантій взяли аграрії

В рамках програми державних гарантій на портфельної основі, запущеної Міністерством фінансів України в 2020 році, станом на 1 травня 2021 року використано 2,5 млрд грн з 3,9 млрд грн, в тому числі 30% кредитів оформили сільськогосподарські компанії.

Про це повідомив перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький, пише «Інтерфакс-Україна».

За його даними, після вичерпання виділених грошей відкриється запланована в держбюджеті на 2021 рік додаткова лінія держгарантій на 10 млрд грн. Висоцький зазначив, що цих коштів буде достатньо для роботи програми портфельних гарантій.

Він повідомив також про внесення в програму змін, що скорочують удвічі розмір застави для отримання кредиту. Заступник міністра навів приклад, згідно з яким бажаючі побудувати молочно-товарну ферму вартістю 100 млн грн повинні надати банку-учаснику держпрограми в заставу майно в розмірі 50% суми цього кредиту. За його даними, раніше програма портфельних держгарантій на увазі майнову заставу в 100% від необхідної суб’єкту господарювання суми.

«Ви берете кредит на 100 млн грн, під заставу даєте елеватор вартістю 50 млн грн, а гарантію на 50 млн грн дає держава. Фактично при існуючому заставі агровиробники можуть залучити вдвічі більше фінансування. Клієнти, у яких є більш довга (кредитна) історія, можуть отримати гарантії під 70%: ви даєте 30%, а 70% гарантує держава. Це фактично прискорює залучення фінансування », – пояснив Висоцький.

Він уточнив, що головна перевага програми – більш швидкий розвиток компаній, оскільки після зменшення вдвічі розміру застави суб’єкти господарювання зможуть отримати портфельних гарантій на вдвічі більшу суму під ту ж заставу свого майна. Також він підкреслив, що брати участь в програмі можуть тільки компанії з прозорою діяльністю і cash flow.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *