Майже на 30%: у Нацбанку розповіли, наскільки зросла частка непрацюючих кредитів

З квітня до червня частка непрацюючих кредитів в українських банках збільшилася до 29,7%. Про це йдеться в аналітичному огляді Нацбанку. Аналітики відзначають, що банки розпочали визнання непрацюючих кредитів корпоративного сектору. У свою чергу, в роздрібному секторі зростає рівень покриття працюючого портфеля резервами.

У зазначений період кількість непрацюючих кредитів збільшилась на 2.6 ст. п. до 29,7%. Обсяг чистих активів банків за другий квартал зріс на 3,3% і практично досягнув довоєнного показника. Проте динаміка кредитного портфеля була нерівномірною. Обсяг кредитування у гривні у зазначений період збільшився на 5,3%, а чисельність валютних кредитів, навпаки, знизилася – на 7,2% у доларовому еквіваленті.

Зростання корпоративного гривневого кредитування відбувалося виключно за рахунок державних банків – близько +30% за квартал. Чистий роздрібний кредитний портфель скоротився за другий квартал на 11,1% як за рахунок зменшення обсягів кредитування, так і зростання резервів.

У документі відзначається, що з початку війни переважає кредитування потреб клієнтів. У той час як обсяг іпотечних програм та динаміка видачі кредитів під купівлю автотранспорту практично зведені до мінімуму.