Майже 30% компаній планують продавати бізнес або активи в найближчі 6-12 міс. – дослідження

Майже 30% компаній планують продавати бізнес або свої активи в найближчі півроку-рік, при цьому тільки кожна п’ята піде на це через кризу, свідчать результати опитування 56 компаній, який провела юридична фірма Avellum.

“Це показує, що більшість великих українських компаній щодо успішно витримали економічна криза, пов’язана з COVID-19”, – коментує Avellum результати дослідження.

При цьому більше 60% компаній, які планують продаж, готові до зниження ціни.

“Однак в майбутньому продавці можуть підвищити ціни на об’єкти продажу, оскільки сьогодні кількість потенційних покупців істотно перевищує пропозицію”, – відзначають автори дослідження.

До покупки компаній або активів готові 50% опитаних представників великого бізнесу. Всі вони відзначили, що очікують дисконту в ціні, оскільки на продаж, як правило, виставляють слабкі бізнеси. При цьому більше 40% ймовірних покупців зацікавилися придбанням через коронакрізіса.

“Це говорить про те, що значна частина компаній має опортуністичні настрої і вірить в підйом української економіки”, – вважають автори дослідження.

Як показали результати опитування, понад 60% потенційних покупців не змінили своїх планів придбати активи в Україні, тобто продовжують вірити в привабливість ринку в цій країні і бачать прибуток в розширенні своєї частки на ньому. Решта майже 40% відмовилися від покупки активів саме через коронакрізіса.

“Зі стабілізацією економіки такі покупці швидко повернуться на ринок і спровокують підвищення ціни на активи, які продаються”, – прогнозує керуючий партнер Avellum Микола Стеценко, на якого посилається прес-служба.

На його думку, в найближчі півроку-рік можна очікувати активного дисконтування цін на активи, а пізніше їх вартість знову піде вгору.

Хоча на ринку трохи об’єктів на продаж, покупці очікують повноцінної перевірки об’єкта покупки і гарантій від продавця про його стан, свідчать результати опитування.

“Ми вважаємо, що такі очікування зміняться найближчим часом зі збільшенням конкуренції за вигідні компанії, які продаються з дисконтом”, – вважають автори дослідження.

Опитування також показало, що понад 60% компаній не бачать необхідності в радників, оскільки актив продається з дисконтом. Це суперечить очікуванням покупця щодо гарантій, які вимагають залучення юристів.

“Відповідно, або продавці дійсно будуть давати істотно менше гарантій, пояснюючи такий підхід дисконтом, або участь юрсоветніков на стороні продавця буде необхідним унаслідок складної документації. При цьому майже 80% вважають, що без зовнішніх радників в кризовому M & A угоді так чи інакше не обійтися “, – додав партнер Avellum Юрій Нечаєв.

Опитування проведене в онлайн-форматі в червні 2020 року серед власників, топ-менеджерів і керівників юридичних відділів українських і міжнародних компаній.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *