Майже 30% імпорту Польщею товарів з України – агропродукція

Польща в 2020 р увійшла в ТОП-3 найбільших торгових партнерів України, обійшовши Росію. Загальний товарообмін між Україною і Польщею в минулому році склав $ 7,36 млрд.

Про це в коментарі «Укрінформу» повідомив радник, керівник відділу з економічних питань Посольства України в Польщі Ігор Баранецький.

«Польща впевнено увійшла в топ-трійку найбільших торгових партнерів України в світі, обійшовши РФ і майже випередивши Німеччину», – зазначив Баранецький, оцінюючи недавно оприлюднені дані Держстату України за минулий рік.

Зокрема, Польща піднялася на одну позицію і з об’ємом двосторонньої торгівлі товарами в $ 7,36 млрд поступається лише Китаю і ФРН.

За його словами, ця цифра майже така ж, як в 2019 році: зниження взаємного товарообміну становить лише 0,58%.

«Це свідчить про те, що ми вберегли свою торгівлю з Польщею, незважаючи на складний» ковідний «рік», – підкреслив дипломат.

Він зазначив, що Польща за обсягом торгівлі з Україною поступилася Німеччині всього на $ 48 млн, а з огляду на значну динаміку українського експорту до Польщі в останні місяці 2020 роки не вистачило зовсім трохи часу, щоб Варшава за цим показником все ж обігнала Берлін.

«Нашої амбітною метою є досягнення обсягу двосторонньої торгівлі з Польщею в $ 10 млрд. Це можливо через 2-3 роки, і сподіваюся, що ми це зможемо зробити», – підкреслив дипломат.

Баранецький підкреслив, що Польща впевнено залишається другим найбільшим у світі ринком для українського експорту. Зокрема, в Польщі Україна експортувала в минулому році на $ 3,3 млрд, демонструючи незначне зниження в кризовий рік – на 0,7%. Україна експортує в Польщу найбільше аграрної продукції (28,3%), металургії (18%), мінеральної продукції (17,4%), продукції деревообробної (9,9%) і електромеханічної промисловості (7,7%).

За словами дипломата, на сьогоднішній день Україна в другій десятці торговельних партнерів Польщі, а дуже важливо, щоб вона увійшла в топ-10. На його думку, це дозволило б привернути більшу увагу польського бізнесу до України, адже зараз в РП певним чином недооцінюють можливості України.

Непоганим сигналом для подальшої інтенсифікації економічного співробітництва та збільшення інвестицій з Польщі в Україну дипломат вважає зростання кількості українських компаній в РП, де співвласником є ​​громадянин України або українська юридична особа. Він повідомив, що станом на кінець 2020 року в Польщі діяло 16,5 тис. Компаній, де принаймні одним із співвласників був громадянин України або українська юридична особа. Це 17% від усіх компаній з іноземним капіталом на території Польщі. І ця кількість постійно зростає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *