Майже 2 млн українців вперше отримали доступ до мобільного інтернету в 2020, – Мінціфри

5,4 мільйона українців з липня по листопад 2020 вперше підключилися до 4G. 1,7 мільйона чоловік взагалі вперше отримали доступ до мобільного інтернету. Про це під час спільного брифінгу Міністерства цифровий трансформації з операторами мобільного зв’язку заявив міністр цифровий трансформації Михайло Федоров, повідомляє прес-служба відомства.

Процес обміну частотами, який дозволить прискорити впровадження 4G в містах, селах і на дорогах, повинен закінчиться до 1 грудня. “Одна з наших цілей – покрити мобільним інтернетом територію України. Неможливо побудувати цифрове держава, якщо кожен українець не матиме доступ до якісної інтернету. Для нас важливо, щоб у кожного українця були рівні права, щоб … кожен мав можливість користуватися державними послугами онлайн” , – сказав Федоров.

Мета Мінціфри – дати доступ до швидкісного інтернету 95% українців протягом 3 років і покрити всі автодороги національного значення в перебігу 4 років. Діапазон 900 мегагерц став доступний для обміну частот в червні.

“Ми почали історію запуску LTE на частотах 900 МГц влітку 2018 року. Складність полягала у відсутності свободніх частот в 900 діапазоні, які при цьому були нерівномірно розподілені між операторами. Завдяки ефективній роботі операторів, міністерства і регулятора маємо успішні результати покриття мобільним інтернетом території і населення Україна “, – сказав глава Нацкомісії з регулювання зв’язку та інформатизації Олександр Животовський.

Так, тільки в листопаді оператори підключили до мереж четвертого покоління 2244 населених пункти. У 635 населених пунктах 4G з’явився вперше. В цілому ж, близько 203 тисяч українців вперше отримали новий стандарт зв’язку саме в листопаді. В цілому ж по країні більше 20 тисяч міст і сіл вже підключені до 4G.

“4G мережу” Київстар “вже доступна для 85% населення країни. В цілому наші темпи будівництва 4G набагато випереджають навіть європейські. До показника в 85% в країнах ЄС йшли в середньому п’ять років, а” Київстар “знадобилося менше трьох років”, – сказав президент “Київстар” Олександр Комаров.

“Після запуску LTE-900 МГц швидкість зросла і зараз становить в середньому 4,4 Мбіт / с на користувача, що в 2,2 рази вище, ніж вимагають ліцензійні умови. Ми разом відкриваємо, по суті, безмежні можливості для онлайн освіти, медицини , дозвілля, що особливо важливо в умовах карантину. А також це стимулює розвиток підприємництва та економіки в цілому “, – сказала Ольга Устинова, СЕО” Vodafone Україна “.

“900-й стандарт надає можливість забезпечити швидкісним мобільним інтернетом ті населені пункти, де ще кілька років тому це було неможливо зробити. З початку розгортання мережі 4G компанія lifecell забезпечила доступ до технології більше 25 млн абонентів в 6336 населених пунктах, і до кінця року ще 834 населених пункти отримають 4G “, – сказав Дмитро Дзябура, директор з продажу та відносин з клієнтами lifecell.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *