“Люксоптика” сім’ї Ложкіна купив мільярдер з Італії

Найбільшу українську мережу “Люксоптика” купив на початку січня 2020 року французько-італійський холдинг EssilorLuxottica, світовий гравець на ринку лінз, оптичного устаткування та окулярів.

Про це випливає з реєстру Міністерства юстиції України.

Таким чином, кінцевим власником “Люксоптики” тепер значиться 84-річний італійський мільярдер Леонардо Дель Веккіо.

“Король очок”, як називають Веккіо в італійській пресі, викупив найбільшу в Україні мережу з продажу окулярів і лінз у групи інвесторів, найбільші з яких – співвласник медсеті “Добробут” Олег Калашников і дружина екс-глави Адміністрації президента Бориса Ложкіна Надія Шаломова.

Зазначено, що вони передали італійському бізнесменові відразу 5 компаній – “Люксоптика Холдинг”, “Оптичний будинок”, “Інтереко”, “Ленті Про” і “Нова Віста”.

У скільки обійшовся український оптичний бізнес італійському мільярдерові – невідомо. Умови угоди сторони не розкривають.

“Люксоптика” – один зі старожилів українського рітейлу і найбільший продавець очок в країні. Перший магазин відкрився в 1994 році в Харкові. За чверть століття мережу розрослася до 178 торгових точок в 36 містах України. Флагманом мережі в компанії вважають київський магазин на бульварі Лесі Українки площею 145 квадратів.

За оцінками Forbes, на початок 2019 року Леонардо Дель Веккіо займав 50-у позицію серед найбагатших людей світу і 2-е місце в Італії, а його статки оцінюються в $ 25,5 млрд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *