Луцький завод корпорації “Богдан” в 2019 р. незначно наростить продажу тролейбусів і автобусів – попередні підсумки

Дочірнє підприємство “Автоскладальний завод №1” (Луцьк) автомобільної компанії “Богдан Моторс” в 2019 році реалізує, за попередніми даними, 121 од. автобусів і тролейбусів, що на 3 од. більше, ніж в 2018 році, повідомив прес-секретар корпорації “Богдан” Сергій Красуля.

“Невеликий, але все ж зростання. Рік став для заводу, в тому числі, роком випробувань на вміння вижити і розвиватися в непростий час. І невелика кількість проданої техніки, перш за все, через відсутність підтримки вітчизняного виробника державою, а переможцями тендерів на закупівлю автобусів і тролейбусів часто стають білоруські компанії “МАЗ” і “Белкоммунмаш”, – зазначив Красуля агентству “Інтерфакс-Україна”.

Він нагадав, що білоруси мають відчутну підтримку від своїх влади і користуються всілякими пільгами при розмитненні техніки в Україні, тому їх ціни стають демпінговими в порівнянні з українськими виробниками.

“Україні потрібно створити діючу схему підтримки своїх підприємств – тоді виграють усі: підприємства всередині країни будуть завантажені і це буде сприяти збільшенню виплат податків і зростання ВВП країни”, – зазначив він.

Найбільшу частку в загальній реалізації техніки склали 12-метрові тролейбуси “Богдан Т70117”, зокрема, 57 од. поставляються за контрактом з Харковом (за кошти ЄБРР – ІФ), в тому числі 28 з них вже відправлені замовнику, ще 15 планується поставити до кінця року. Крім того, для Хмельницького КП “Електротранс” поставлено 10 од. “Богдан Т70117”, для МКП “Херсонелектротранс” – 4 од., Для сумського КП “Електроавтотранс” – ще 4 тролейбуси.

Київ в поточному році замовив 13 од. двосекційних 19-метрових тролейбусів “Богдан Т90117” (всього в столиці на сьогодні експлуатується 120 таких тролейбусів).

Як уточнив Красуля, в 2018 році було реалізовано 39 од. 12-метрових тролейбусів і п’ять 19-метрових “Богдан Т70119”.

У числі реалізованих в поточному році автобусів – 28 од. “Шкільних”, поставлених школярам Житомирської (20 шт.), Тернопільській (7 шт.) І Волинській (1 шт.) Областей.

Крім того, дванадцять 12-метрових низькопольних міських автобусів “Богдан А70132” поставлені КП “Електроавтотранс” Івано-Франківська, сім міських автобусів малого класу “Богдан А22112” відправлені в Авдіївку, Краматорськ та інші міста.

Прес-секретар корпорації також нагадав, що під час відсутності достатньої держпідтримки завод намагається вийти на нові ринки збуту – в поточному році було підписано ще один контракт з французькою Bluebus (Bollore Group), в рамках якого в березні був виготовлений прототип 18-метрового кузова, а потім реалізований інжиніринговий контракт на розробку і виготовлення кузова з високолегованих сталей.

“До кінця року луцький завод обов’язково виконає всі зобов’язання по підписаним контрактам і, сподіваємося, отримає додаткові замовлення на поставки транспорту в 2020 році. У наступному році завод планує спроектувати і виготовити новий електробус, якому не буде аналогів на ринку. Стратегія розвитку підприємства на 2020 рік – нові проекти і виробництво техніки високої якості “, – підкреслив Красуля.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *