Лоукостер Wizz Air може закрити свою базу в Києві через конфлікт з профспілкою

Глава лоукост-авіакомпанії Wizz Air, яка планує відкрити 14 нових рейсів з України до Італії, Йожеф Вараді пригрозив закрити київську базу компанії, якщо працівники не відмовляться від участі в профспілці.

Про це повідомляє Федерація європейських працівників транспорту (ETF).

Зазначено, що в травні 2020 року співробітники Wizz Air були змушені підписати нові контракти, згідно з якими їх заробітна плата скоротилася на 25%. Керівництво пояснювало це пандемією коронавируса і її наслідками.

В кінці травня бортпровідники Wizz Air, намагаючись захистити свої права, сформували профспілка, після чого керівництво компанії почало переконувати співробітників в тому, що участь в профспілці може їм нашкодити.

В результаті Вараді поставив працівникам ультиматум: або вони відмовляються від участі в профспілці, або він закриє київську базу.

Відомо, що в кінці липня авіакомпанія звільнила чотирьох працівників київської бази, причетних до профспілки.

“Ні для кого не секрет, що Wizz Air має сильні антипрофспілкові настрою. Генеральний директор Йожеф Вараді любить публічно хвалитися цим, заявляючи, що компанія піде з будь-якої країни, де робітники намагаються об’єднатися”, – відзначили в федерації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *