Локдаун внесе корективи в цінові тендеції на ринку молока

Зростання цін на молоко викликає напругу на ринку, а тому робити прогнози зараз вкрай важко.

Таку думку висловив аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць.

«Очевидно, що на цей раз зростання буде непропорційно однаковим для всіх і буде залежати від ступеня регіонального дефіциту сировини», – вважає він.

Вже зараз зростання в середньому фіксується в межах 25 коп. При цьому сорт екстра дорожчає на 25 коп. до 11,97 грн / кг, вищий і перший – на 23 коп. до 11,52 і 10,93 грн / кг, відповідно. Зростання середньозваженої ціни трьох сортів становить 24 коп. – 11,47 грн / кг.

«Схоже, що це останнє істотне зростання цін в цьому році. Подальше зростання середніх цін буде виглядати як більш інерційний рух, підтримувати тими учасниками, які будуть змінювати ціни відповідно до вже встановленої ринкової ціною. Ситуація непроста, зважаючи на те, що введення повного локдауна найближчим часом виглядає вже як об’єктивна реальність, а не ймовірність », – зазначає Володимир Андрієць.

В таких умовах, за його словами, багато хто задається питанням, як довго можуть триматися ціни на такому рівні.

«З одного боку такий стан може внести свої корективи до більш раннього відкоту цін, однак з іншого – дефіцит сировини, швидше за все, буде утримувати їх у відповідності з традиційними сезонними коливаннями – кінця січня», – підсумовує експерт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *