Локдаун може знизити вартість оренди житла в Україні на 15-30% – АФНУ

Орендодавці будуть більш гнучкими під час локдауна, можливе зниження вартості оренди на 15-30% в третині випадків, повідомив президент Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України (АФНУ) Юрій Піта агентству “Інтерфакс-Україна”.

Він нагадав, що в перший локдаун, у другому кварталі 2020 року, вартість оренди знизилася в середньому на 25-30%.

За його даними, з початку 2021 року вартість оренди в найбільших містах України – в Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі – залишилася без істотних змін, незважаючи на зростання комунальних платежів.

За прогнозами президента АФНУ, з другої половини травня ситуація почне вирівнюватися, ціни повернуться на рівень, співвідносний з цінами на момент оголошення локдауна. Влітку і восени, на думку експерта, ціна оренди буде залежати від попиту і вартості комунальних платежів.

“Ціна орендованого житла, як завжди, буде залежати як від об’єктивних факторів (рівень інфляції, вартість комунальних послуг і т.п.), так і від суб’єктивних (попит, локація, стан квартири). Один лише зростання квартплати не вплине на зростання оренди . Однак в умовах прискорення інфляції вартість оренди житла може зрости в середньому на 5-7% з урахуванням невеликого “запасу” в розмірі додаткових 2-3% “, – зазначив Піта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *