Лохина: число великих експортерів в ЄС стрімко зростає. Польща нервує

Число великих експортерів лохини в поточному році розшириться до п’яти компаній.

Про це AgroPortal.ua повідомив директор зі стратегії та розвитку ТОВ «Нікдарія» (ТМ iBerry) Євген Харлан.

Він зазначив, що три роки тому тільки одна компанія здійснювала системні поставки за кордон, в минулому році – три, в цьому році вже п’ять компаній відправлятимуть лохину в ЄС.

«Мова не йде про партії в 3-4 т, це поставки машинами», – пояснює експерт.

За останні два роки якість експортованої лохини істотно зросла. В Україні є три підприємства, на яких встановлені автоматичні лінії упаковки і сортування.

«У Польщі таких ліній не більш. Наша якість не гірше польського. У цьому році при основні гравці з Польщі відвідували українські господарства, і вони дуже нервують », – зазначив Євген Харлан.

На цей сезон експерт прогнозує хорошу врожайність лохини.

«Будуть низькі ціни на базарах. Зараз вже мало мати на поле рефконтейнери. Ягоду необхідно упаковувати і продавати. При цьому мережі виставляють шалені вимоги по документам. Деякі вимагають фітосанітарний сертифікат на кожну поставку в оригіналі, це не під силу навіть гравцям з плантаціями по 20 га », – пояснив він.

«Якщо у компанії немає хорошого холодильника і сортувальної лінії питання експорту буде закритий, не вийде зібрати обсяг. Крім того при наявності конкурента Польща, і європейські покупці будуть намагатися знизити ціну », – додав Євген Харлан.

В майбутньому ягоди потрібно буде фасувати із застосуванням газомодіфіцірованной середовища. Так везуть ягоди з Чилі і Перу. Тоді свіжу продукцію можна буде поставляти морськими контейнерами.

«Ми вивчаємо це питання, компанії експериментують, але поки що результатів немає. Якщо зможемо закрити паллету і протримати її 30 днів, тоді логістичне плече в Близький Схід і Азію для нас стане коротшим, ніж для Польщі », – підкреслив експерт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *