Латвія на півроку вводить додатковий контроль яєчних продуктів з України

У Латвії протягом шести місяців будуть посилено контролювати яйця і яєчну продукцію з України, для чого урядом виділено кошти на непередбачені витрати в розмірі € 125 тис.

Про це повідомляє Міністерство землеробства Латвії, повідомляє «Укрінформ».

«Беручи до уваги виявлені випадки забруднення яєчних продуктів, протягом наступних шести місяців PVD (продовольчо-ветеринарна служба – ред.) Необхідно посилити контроль на всі імпортовані яйця і яєчні продукти, що мають походження з України», – йдеться в повідомленні.

Це пояснюється необхідністю забезпечити захист здоров’я споживачів в зв’язку зі збільшенням імпорту яєць і яєчних продуктів з України, забруднених сальмонелою.

Як наголошується, в латвійській Системі швидкого оповіщення про харчових продуктах та кормах (RASFF) протягом 2019 року Управління з контролю за продуктами і ветеринарією (FVS) зареєструвало чотири випадки виявлення сальмонели в яйцях і яєчних продуктах, які надійшли з України, з перевищенням норм безпеки ЄС .

У 2020 році на додаткові заходи контролю буде потрібно € 125 тис., З яких € 105 тис. Знадобляться для фінансування Інституту BIOR (дослідний центр державного значення, який працює в сфері здоров’я суспільства і навколишнього середовища, харчової, і ветеринарно-медичній галузях), а ще € 20 тис. – PVD, свідчить затверджений урядом протокол.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *