Лабораторні дослідження продукції допоможуть реалізувати її за відповідними цінами

Овочі і фрукти – важливе джерело надходження в організм людини поживних речовин, вітамінів і мікроелементів. Вони вживаються як в свіжому вигляді, так і служать сировиною для переробної галузі. Тому до їх якості та безпеки зараз пред’являються підвищені вимоги. Тому щоб вигідно реалізувати вирощену плодоовочеву продукцію, аграрій повинен точно знати, наскільки його урожай відповідає стандартам якості і безпеки.

«На овочі та фрукти, так само, як і на зернові, зернобобові, олійні культури, корми і комбикормовое сировину існують нормативні документи ДСТУ, технічні умови, згідно з якими встановлюються вимоги до показників якості та визначається клас продукції, – розповідає керівник сервісно-аналітичного центру «Інституту здоров’я рослин» Ірина Перехрест. – Тому дослідивши вирощену продукцію в лабораторних умовах, виробник точно знатиме, до якого класу вона належить, і зможе її реалізувати за відповідними цінами ».

Сьогодні в «Інституті здоров’я рослин» в плодоовочевої продукції і продуктах її переробки визначають рН, сухі речовини і / або вологі, сухі речовини, нерозчинні у воді, титровані кислоти, вміст елементів живлення, залишки пестицидів і т.п. Вчені також оцінюють зовнішній вигляд продукції, її консистенцію, колір, смак і запах. Ці дослідження визначають якість і придатність продукції до вживання в цілому і захищають як виробника, так і споживача від багатьох потенційних ризиків.

«Важливим показником для дослідження плодоовочевої продукції є вміст елементів живлення, оскільки кожен з елементів впливає на ті чи інші показники плодів, – зазначає фахівець інституту Сергій Сальников. – Так, відповідно до міжнародних науковими дослідженнями і практичним досвідом, мікроелементи в значній мірі впливають на інтенсивність забарвлення яблука. Наприклад, магній покращує насичення червоним кольором, марганець – відтінки зеленого, калій – позитивно впливає на пігментацію будь-яких сортів. Але харчування завжди повинно бути збалансованим: якщо вміст калію значно переважатиме над кальцієм і не буде дотримано співвідношення з бором, підвищується ризик зменшення якісних показників і виникнення явища «гіркої плямистості».

Крім того, зазначає він, для виробників, які працюють на експорт, важливими показниками є вміст токсичних елементів, мікотоксинів і пестицидів. Останнє, зокрема, дуже важливо, оскільки за кордоном вимоги до безпеки продукції значно суворіше, ніж в Україні. Однак в 2020 році «Інститут здоров’я рослин» отримав міжнародну акредитацію, що значно спрощує виробникам збір документів і дозволів, адже тепер результати досліджень визнаються за кордоном і не вимагають додаткових підтверджень.

А взагалі, щоб правильно збалансувати харчування культур і отримати якісний і безпечний урожай, Сергій Сальников рекомендує проводити дослідження всього ланцюжка вирощування «грунт – рослина – готова продукція».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *