Березневі ф’ючерси на кукурудзу 3 січня виросли до 154,1 $ / т на тлі посилення конфронтації між США та Іраном і стрімкого подорожчання нафти. Однак вже з 6 січня опустилися до 150,87 $ / т під тиском низького попиту, зниження торгової активності через тривалі вихідні та скорочення спекулятивними фондами числа контрактів перед звітом USDA.
Про це повідомляють аналітики GrainTrade.
Експорт кукурудзи з США за тиждень знизився до 550,9 тис. Т, що на 9,84% поступається відповідному показнику минулого року і суттєво менше, ніж 1 млн т, які потрібно експортувати щотижня, щоб вийти на прогнозований USDA рівень 47 млн т , тоді як поки що з початку сезону реалізовано лише 8,6 млн т кукурудзи.
Погода в Бразилії та Аргентині сприяє розвитку посівів кукурудзи. У Бразилії опади прогнозують на наступні тижні, тоді як в Аргентині вони пройшли минулого тижня, а тепер буде сухо, але не жарко. Перспективи хорошого врожаю збільшують кількість пропозицій південноамериканської кукурудзи.
Ціни на поставки в березні-квітні кукурудзи в Південну Корею і В’єтнам встановилися на рівні 214-215 $ / т CIF, і навряд чи будуть рости, оскільки В’єтнам, який є третім за обсягами світовим імпортером кукурудзи, планує скоротити її імпорт на 13% з- за зменшення споживання, обумовленого зниженням поголів’я свиней через АЧС. У минулому році внаслідок цієї хвороби країна втратила 20% поголів’я або 6 млн свиней.
За даними МСГ США в сезоні, що почався в травні, В’єтнам імпортує 10 млн т кукурудзи, що на 1,5 млн т менше, ніж раніше прогнозувалося.
Індія перенесла тендер із закупівлі кукурудзи на 14 січня, але збільшила план закупівлі з 50 до 175 тис т, що стане додатковим індикатором цін.
В Україні після тривалих вихідних трейдери очікують зростання цін на кукурудзу до 178-180 $ / т FOB, однак подальше зростання буде обмежений цінами на чорноморську кукурудзу в ЄС, яку пропонують по 180-181 $ / т FOB, прогнозують експерти.