Куди Україна продає новорічні прикраси: названі країни

Експорт українських ялинкових прикрас за 10 місяців 2019 року склав $ 7,5 млн, що на 7,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Вироби вітчизняних майстрів забезпечують святковий настрій в 27 країнах світу, повідомив заступник міністра економіки – продавці України Тарас Качка в Facebook.

За словами чиновника, найбільш експортованими з усіх ялинкових прикрас є вироби зі скла (83,1%). На інші вироби і прикраси доводиться 16,9%.

Найбільше прикрас купують Нідерланди, які займають 34,1% загального експорту новорічних і ялинкових виробів з України. При цьому ринок Нідерландів займає 56,2% експорту в країни ЄС.

Серед інших великих покупців українських ялинкових іграшок – Польща, Німеччина, Білорусь і Швейцарія. Також з’явилися нові ринки – Австрія, Казахстан, Хорватія, Сербія та Кайманові острови.

“Без українських прикрас Новий рік і Різдво в Росії були б зовсім безнадійними і похмурими, тому там теж активно купували українські яскраві кульки”, – прокоментував Качка.

Істотно зросли поставки новорічних прикрас за 10 місяців поточного року в порівнянні з минулорічним періодом в Латвію (в 2,9 рази), Грузію (в 2,4 рази), Молдову (в 2,3 рази), Румунію (в 2,1 рази ), США (в 2,1 рази) та Італію (в 1,9 рази).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *