Багато країн заявляють про готовність концентруватися на збільшенні місцевого виробництва продуктів харчування до максимального потенціалу, який вони можуть виробляти.
Таку думку висловили представники відразу трьох країн під час вебінару ФАО «Ослаблення режиму ізоляції – подальші кроки для продовольчих систем?».
«Наша мета в наступний період буде спрямована на стратегічні сектори і продукти, і спільно з ЄС, а також національним бюджетом, плануємо збільшити продуктивність і бути в деяких секторах самодостатніми», – каже державний секретар Міністерства сільського господарства Хорватії Тугомір Віталій Майдак.
За словами заступника міністра Міністерства економіки Вірменії Армана Ходжоян, зараз все фокусується на тому, щоб функціонувала ланцюг поставок.
«Ми це захищаємо на місцевому рівні, регіональному і глобальному. Намагаємося підвищити стійкість продуктового ланцюжка. Раніше поставляли більше 16 млн т овочів, фруктів і ягід, а зараз маємо 8 млн т дефіциту. Вірменія самодостатня в питаннях фруктів і овочів, але зараз ми повинні використовувати всі можливості дистрибуції і посилити логістику », – зазначає Арман Ходжоян.
У Грузії також намагаються підвищити продуктивність сільського господарства і зосереджені на мобілізації фруктів і овочів, щоб уникнути прогалин в поставках.
«Ми підтримуємо різні програми з розвитку оптових ринків в країні, дрібним фермерам допомагаємо потрапити у великі торговельні мережі. Ми будемо концентруватися на збільшенні місцевого виробництва до максимального потенціалу, який ми можемо виробляти в Грузії », – стверджує заступник міністра охорони навколишнього середовища і сільського господарства Грузії Хатія Цілосані.