Кожен п’ятий українець працює неофіційно

Кожен п’ятий українець на сьогоднішній день працює в тіньовому секторі економіки, проте, тіньова зайнятість в даний час має суттєву тенденцію до зменшення.

Про це розповів заступник голови Державної служби з питань праці Ігор Дегера на телеканалі «Дім».

«Якщо аналізувати 2019 рік, то протягом року у нас неформальна зайнятість зменшилася всього на 15 тис. Неформальних робочих місць. У 2020 році така динаміка посилилася і має істотну тенденцію до зменшення.

Ми за 2020 рік бачимо зменшення рівня неформальної зайнятості близько 184 тис. Чоловік. А якщо брати в сумі зменшення з початку 2020 року до 1 квітня 2021 року у нас є зменшення неформальної зайнятості на 495 тис. Тіньових робочих місць », – повідомив він.

За його словами, цьому сприяли рішення щодо підтримки бізнесу під час пандемії.

«Тому що всі ці програми пов’язані з тим, що надаються на робочі місця, які офіційно оформлені. І, безумовно, це комплекс заходів, які приймаються всіма без винятку органами державної влади щодо стимулювання переходу тіньового робочого місця і виходу його на світло », – розповів чиновник.

Дегнера зауважив, що одними роз’ясненнями та інформаційними підходами неможливо істотно вплинути на роботодавців. І з 14 липня в Україні розпочалася активна фаза перевірок. І за його словами, за 14 днів цього місяця в його службі провели понад 700 інспекційних відвідувань і виявили близько 3 тис. Неформально зайнятих працівників.