Котирування на українську соняшникову олію різко зросли

Експортні котирування на сиру соняшникову олію з України різко зросли, додавши $ 65-70 за минулий тиждень (до 1365 $ / т), слідом за зміцненням котирувань на нафту і, як наслідок, на інші рослинні масла.

Підтримку цінам пропозиції чинять і чутки про можливість введення обмежувальних заходів на експорт соняшникової олії з Росії. У той же час, зовнішній попит на соняшникову олію залишається досить стриманим, повідомляє Refinitiv Agriculture на своєму Telegram-каналі.

Невеликі обсяги закупівель соняшникової олії, проведені Індією для поставки в період березень і квітень-червень тільки підштовхнули ціни пропозицій вгору. Істотну підтримку цінам чинять і чутки про можливе обмеження експорту або встановлення мит на соняшникову олію з Росії, як і в випадку з зерновими. Пропозицій з постачання української олії в березні, а також в період квітень-травень дуже мало, вони часто перевищують $ 1400 за тонну FOB, ціни попиту як мінімум на $ 40-50 за тонну нижче.

«Ринок олії дуже невизначений», – прокоментував ситуацію один трейдер з Києва.

Як повідомили трейдери, найнижча ціна, запропонована в фінальному раунді переговорів на тендері Турецького державної ради по зерновим TMO на закупівлю 25 тис. Т сирої соняшникової олії, склала 1394 $ / т на базисі З & F Текірдаґ за партію в 5 тис. Тонн. Інші пропозиції були на рівні $ 1429-1441,5 за тонну C & F. Мінімальна пропозиція по постачанню 10 тис. Т соняшникової олії на тендер Єгипетської державної компанії GASC для поставки в період 1-15 квітня склала 1419 $ / т C & F. Високі ціни пропозицій на цих тендерах також обумовлені збільшеною вартістю фрахту, кажуть українські трейдери. Єгипет відмовився від покупки соняшникової олії і обмежився закупівлею соєвого, ТМО все ще розглядає пропозиції, і інформації щодо закупівлі поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *