Котирування на українську соняшникову олію різко підскочили

Експортні котирування на українське сиру соняшникову олію зросли до 4-х місячного максимуму, додавши майже $ 30 за тонну за один день, на тлі стрімкого зростання цін на інші види рослинних масел.

Про це повідомляє Refinitiv Agriculture в своєму Telegram-каналі.

Ціни на соняшникову олію кинулися до рівня в $ 1450 за тонну FOB для поставок в листопаді-грудні, також підтримувані обмеженою пропозицією соняшнику.

Ціни пропозицій з постачання масла з України в листопаді-грудні текщего року протягом 20 жовтня 2021 р досягали $ 1430-1440 за тонну FOB, однак потім за підтримки біржових котирувань виросли до $ 1450-1460 за тонну. Експортні ціни на соняшникову олію на базисі СРТ досягли найвищого рівня з червня цього року в $ 1400 за тонну для поставки в жовтні-листопаді.

Обмежена пропозиція насіння соняшнику на українському ринку також підтримує ціни на масло. Станом на 18 жовтня 2021 року соняшник в Україні зібраний з 72,6% площ в порівнянні з 84% площ, прибраних на аналогічну дату минулого року. Фермери вже зібрали 10,9 млн т соняшнику порівняно з 10,5 млн т в минулому році, однак не поспішають продавати його.

Також наголошується, що побоювання щодо скорочення світових поставок рослинних масел надало підтримку соєвого комплексу. Ф’ючерси на малазійське пальмову олію зросли більш ніж на 2% до рекордного максимуму закриття. Грудневі ф’ючерси на соєву олію на Чиказькій біржі 20 жовтня 2021р. наблизилися до найвищого рівня з 30 липня ц.р., досягнувши 64,80 цента за фунт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *