Котирування на експорт української кукурудзи різко знизилися після буму закупівель Китаєм

Слідуючи за динамікою біржових індикаторів протягом минулого тижня експортні котирування на українську кукурудзу були досить волатильні.

Про це пише Refinitiv Agriculture в Telegram.

Відзначається, що рекордно великі обсяги закупівель Китаєм в США в попередні пару тижнів, або «Велика зернова покупка», як їх уже стали називати на ринку, були драйвером зростання світових цін на кукурудзу. Однак після завершення покупок і догляду китайських імпортерів на тривалі свята ціни знизилися.

Згідно з повідомленням, ціни пропозицій на українську кукурудзу знизилися до $ 265-267 за т на умовах FOB, при цьому попит імпортерів слабкий. На ринку практично немає покупців, говорять трейдери.

«Покупці з Китаю переключилися на американську кукурудзу, і здається, що наступні кілька тижнів ми будемо в пошуках зовнішнього попиту», – повідомив один трейдер з Києва. Повідомляється, що експортні котирування на українську кукурудзу на базисі СРТ-Одеса значно знизилися до $ 251-253 за т. При цьому ціна української кукурудзи сьогодні вище ніж у інших країн-експортерів, що робить наш ринок неконкурентоспроможним, вважають опитані Refinitiv оператори українського ринку.

«На ринку з’явилися пропозиції щодо постачання кукурудзи з Росії: деякі експортери поспішають продати частину запасів до вступу в силу мита на експорт кукурудзи з 15 березня 2021р., Як це було у випадку з пшеницею. Це може стати додатковим фактором тиску на ціни », – відзначають оператори ринку.

Нагадаємо, що з початку 2020/21 МР станом на 1 лютого експорт зернових з України досяг 28,78 млн т. Експорт зернових в цьому сезоні на 7,8 млн т або ▼ 21,31% нижче за результат за аналогічний період минулого маркетингового року (36,57 млн ​​т).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *