Слідуючи за динамікою біржових індикаторів протягом минулого тижня експортні котирування на українську кукурудзу були досить волатильні.
Про це пише Refinitiv Agriculture в Telegram.
Відзначається, що рекордно великі обсяги закупівель Китаєм в США в попередні пару тижнів, або «Велика зернова покупка», як їх уже стали називати на ринку, були драйвером зростання світових цін на кукурудзу. Однак після завершення покупок і догляду китайських імпортерів на тривалі свята ціни знизилися.
Згідно з повідомленням, ціни пропозицій на українську кукурудзу знизилися до $ 265-267 за т на умовах FOB, при цьому попит імпортерів слабкий. На ринку практично немає покупців, говорять трейдери.
«Покупці з Китаю переключилися на американську кукурудзу, і здається, що наступні кілька тижнів ми будемо в пошуках зовнішнього попиту», – повідомив один трейдер з Києва. Повідомляється, що експортні котирування на українську кукурудзу на базисі СРТ-Одеса значно знизилися до $ 251-253 за т. При цьому ціна української кукурудзи сьогодні вище ніж у інших країн-експортерів, що робить наш ринок неконкурентоспроможним, вважають опитані Refinitiv оператори українського ринку.
«На ринку з’явилися пропозиції щодо постачання кукурудзи з Росії: деякі експортери поспішають продати частину запасів до вступу в силу мита на експорт кукурудзи з 15 березня 2021р., Як це було у випадку з пшеницею. Це може стати додатковим фактором тиску на ціни », – відзначають оператори ринку.
Нагадаємо, що з початку 2020/21 МР станом на 1 лютого експорт зернових з України досяг 28,78 млн т. Експорт зернових в цьому сезоні на 7,8 млн т або ▼ 21,31% нижче за результат за аналогічний період минулого маркетингового року (36,57 млн т).