Світова індустрія ігрових та інших онлайн-додатків зросла на $ 150 млрд за рахунок рекордної кількості завантажень китайськими користувачами.
Про це з посиланням на дані, надані аналітичною компанією AppAnnie, повідомляє The Finаncial Times.
За її даними, понад 222 млн завантажень було зроблено в Китаї через інтернет-магазин Apple за тиждень, що почалася 2 лютого. Середня тижнева завантаження додатків протягом перших двох тиждень лютого підскочила на 40% в порівнянні з середнім показником за весь 2019 рік.
При цьому в звіті AppAnnie відзначається, що “мільйони працівників та студентів використовували мобільні додатки для пошуку альтернативних способів відновлення повсякденній діяльності”. Завантаження освітніх програм в лютому різко підскочили через те, що школи в багатьох великих китайських містах залишаються закритими.
Видання повідомляє, що акції Tencent, найбільшого постачальника мобільних ігор в Китаї, знаходяться зараз на 20-місячному максимумі, а ринкова капіталізація компанії перевищує $ 500 млрд. А акції компанії New Oriental Education, яка займається онлайн-освітою в КНР, в 2020 році зросли в ціні на 17%.
“Ніхто не очікував, що епідемія швидко пошириться, це створило можливість для таких компаній”, – сказав Шон Янг, керуючий директор шеньчженських відділення Blue Lotus Capital Advisors.
У свою очредь Даніель Ахмад, аналітик консалтингової компанії Niko Partners, зазначив, що доходи від ігрових додатків в Китаї виросли на 12% в порівнянні з попереднім роком.
За його прогнозами, це зростання продовжиться в наступні тижні, оскільки підприємства в багатьох містах залишаються закритими. Люди проводять більше часу за грою, і це дає нові можливості для монетизації ігор, пояснив аналітик.
У той же час деякі компанії ігрової індустрії постраждали через коронавируса. Наприклад, Sony і Nintendo, поставки обладнання яких залежать від Китаю. Акції Nintendo, яка покладається на продажу обладнання для більш ніж половини своїх доходів, впали майже на 9% в 2019 році через побоювання з приводу випуску ігрової консолі Switch.
Девід Гібсон, ігровий аналітик компанії Astris Advisory з Токіо, додав, що попит на цю консоль буде рости в Китаї. Тим часом якщо перебої в консольному виробництві там продовжаться, то Sony може обмежити випуск своєї консолі PlayStation 5, намічений на листопад, зазначає співрозмовник FT.