Коронавірус піднімає ціни на цибулю, часник і продукти бджільництва

Ціни на «противірусні» овочі – цибулю і часник – підскочили вгору. Також активізувалася торгівля медом.

Про це йдеться в повідомленні Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP.

Як зазначив фахівець з розвитку плодоовочевого ринку UHBDP Олег Калінін, сьогодні цибулю з місця відвантажують за ціною 12 грн / кг, ще 3 дні тому оптова ціна становила 6 грн / кг цибулі.

«В овочесховищах України залишилося не так багато якісної цибулі, оскільки на початок 2020 року його експортували в країни Близького Сходу, Молдову і Румунію», – відзначили в організації.

Ціни на часник теж обіцяють бути непередбачуваними. За тиждень оптова ціна виросла з 45 грн до 50-60 грн / кг.

Вартість інших овочевих культур не змінюється. Оптові ціни на моркву – 2-2,50 грн, на капусту – 1-2 грн. На 1 грн подорожчала картопля, це пов’язано з тим, що запас картоплі в Білорусі зменшується, а близько 60% картоплі в Україну було завезено саме з цієї країни.

«Оптова ціна на мед поки стоїть на місці – 24-25 грн. за кг, однак продажу на внутрішньому ринку різко активізувалися. Б’ють рекорди ціни на такі продукти бджільництва, як настойка прополісу і настоянка воскової молі. Грам прополісу подорожчав в 2 рази: з 4 грн до 8 грн, 100 мл настойки воскової молі вже коштує 150 грн, тиждень тому її ціна не перевищувала 80 грн », – подитоіжілі в UHBDP.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *