Кооператив из Николаевской области получит грант на строительство теплицы

Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Оберіг-Агро», який створили учасники бойових дій на Донбасі з Миколаївської області, отримає допомогу від Канади на будівництво теплиці і лінії для брикетування.

Про це повідомляє Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

У березні 2020 проект розвитку кооперативу «Оберіг-Агро» виграв грант і протягом цього року отримає грошові кошти від Манітобського ради з міжнародного співробітництва (MCIC), Канада. Грантовий проект також підтримує менонітське Асоціація Економічного Розвитку (MEDA).

«Для нас будівництво теплиці і лінії для брикетування – це перш за все створення робочих місць, зайнятість жителів району, впевненість у завтрашньому дні. Наш регіон досить кризовий, є великий дефіцит робочих місць. Крім того, ми плануємо вирощувати томати, огірки і зелень, насичувати місцевий ринок вітчизняною продукцією, тому що зараз у нас на прилавках турецькі овочі », – розповідає керівник СОК« Оберіг-Агро »Володимир Федоренко.

В кооператив входять 18 учасників та учасниць, 12 з яких – чоловіки-учасники бойових дій, з яких двоє мають інвалідність, і 6 жінок.

Члени кооперативу планують виробляти брикети для всіх видів твердопаливних котлів і пічних груп з відходів сільськогосподарського виробництва, вже існують попередні домовленості про придбання сировини. Брикети готові купувати школи, дитячі садки, медичні амбулаторії. Частина готової продукції члени кооперативу планують передавати сім’ям загиблих добровольців і учасникам бойових дій.

«Проект спрямований на надання життєздатних варіантів бізнесу і нарощування економічного потенціалу учасників кооперативу і їх сімей, поки вони не стануть на ноги», – пояснює мету проекту, його координатор Володимир Терновський.

Місцева влада, коли дізналася про очікувану підтримку з канадської сторони, також вирішила підтримати СОК.

«Такий проект дуже актуальний для нашого регіону, тому що ми знаходимося далеко від трас, в районі немає великого виробництва, наша територія відноситься до зони ризикованого землеробства», – зазначає заступник селищного голови Доманівської ОТГ Віктор Власюк.

Грантовий проект в Україні будуть супроводжувати фахівці Фонду «ЛАСКА».

Для довідки: MEDA – міжнародна організація економічного розвитку, місією якої є створення бізнес-рішень для бідності, сприяє початку, розвитку і підтримки малого та середнього бізнесу в регіонах, що розвиваються і по всьому світу.
MCIC – міжнародна організація, що підтримує Цілі сталого розвитку. Являє собою коаліцію з більш ніж сорока організацій, які займаються фінансуванням та сприянням міжнародного розвитку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *