Кондитери попередили про зростання цін через подорожчання борошна, цукру та олії

Закупівельна вартість борошна, цукру, масла та інших видів агросировини в жовтні 2020 р зросла на 10-20% (з початку року таке зростання склав 30-50%), що неминуче спричинить швидке зростання цін на хлібопекарську і борошняну кондитерську продукцію.

Таку заяву зробив президент Асоціації «Укркондпром» Олександр Балдинюк, йдеться в повідомленні об’єднання.

За його словами, найболючіше ціновий тиск відчуває перш за все так звана «соціальна кондитерка»: галетное, затяжне і цукрове печиво, крекер, так як мука має велику частку в собівартості цієї продукції.

Як зазначив керівник «Укркондрома», національні виробники кондитерських виробів вже отримали додаткові втрати в розмірі орієнтовно 40 млн грн протягом останнього місяця, в результаті зростання вартості сировини, і без іншого виходу окрім підвищення цін на свою продукцію.

Олександр Балдинюк прогнозує, що зростання цін на борошняні кондитерські вироби може варіюватися в діапазоні 8-10% в листопаді-грудні 2020 року, що призведе до зменшення внутрішнього споживання на 15 тис. Т до кінця року і втрати близько тисячі робочих місць.

«При цьому зростання роздрібних цін на кондитерську продукцію призведе до ослаблення її конкурентних переваг на зовнішніх ринках і уповільнення темпів зростання експорту», ​​- підсумували в «Укркондпроме».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *