Компанія Stolitsa Group зупинила будівництво трьох ЖК банку “Аркада” в Києві

У девелоперської компанії Stolitsa Group оголосили про зупинку з 16 серпня будівництва трьох житлових комплексів, які раніше будував збанкрутілий банк АТ АКБ “Аркада”.

Зупинити повинні були і фінансування будівництва, повідомив генеральний директор компанії Едуард Соколовський.

Зокрема, мова йде про будівництво 39 будинків житлових комплексів “Еврика”, “патріотики” і “патріотики на озерах”.

За словами гендиректора Stolitsa Group, зупинка робіт пов’язана з невиконанням меморандуму про добудову з боку представників “Еврики”. Вони нібито не погодилися підписати графік добудови.

Таким чином, тепер всі фінансування зупинено і йдуть переговори.

“Сторона вісім (Stolitsa Group) офіційно попередила громадський актив, що з понеділка припиняється все фінансування по” Евриці “,” патріотики на озерах “і” патріотики “. Ми фінансувати з цього меморандуму не маємо права. Це не шантаж, це виконання меморандуму” , – заявив Соколовський.

При цьому на сторінці інвесторів ЖК “Аркади” повідомили, що з 16 серпня забудовник припинив платити за електроенергію, спожиту ЖК, і зупинив фінансування охоронних компаній.

У свою чергу представник охоронної компанії заявив, що з ними розірвали контракт і вони змушені покинути об’єкт. Тепер охорону об’єктів поклали на інвесторів, додав він.

Інвестори також почали збір підписів з вимогою змінити представника ЖК “Еврика” Людмилу Шевченко. Вони звинувачують її в зриві будівництва та зупинення дії меморандуму з добудови будинків.

Відомо, що пов’язана з банком “Аркада” компанія “Аркада-Будівництво” будувала 39 будинків у великих житлових масивах Києва “Еврика”, “патріотики” і “патріотики на озерах”.

Нагадаємо, 25 серпня 2020 року Національний банк України визнав банк “Аркада” неплатоспроможним. Він втратив свої основні активи.

На наступний день екс-глава МВС Арсен Аваков заявив про розкрадання 9 млрд грн з фондів фінансування будівництва банку “Аркада”. Він повідомив також про відкриття кримінальної справи.

24 грудня 2020 року президентові банку “Аркада” Костянтин Паливода і трьом його спільникам повідомили про підозру у привласненні 50 млн грн

Тим часом ЖК залишалися недобудованими, а на добудову потрібно більше 3 млрд грн. Їх планувала добудувати Stolitsa Group за домовленістю з КМДА.

Як повідомлялося, 7 квітня 2021 року було підписано меморандум про добудову трьох ЖК збанкрутілого банку “Аркада” – ЖК “Еврика”, “патріотики” і “патріотики на озерах”. Документ підписали мер Києва Віталій Кличко, екс-глава МВС Арсен Аваков, голова СБУ Іван Баканов, заступник міністра розвитку громад і територій Василь Лозинський та директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут. Будівництво повинна завершити Stolitsa Group.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *