Колоссальный недобор: урожай риса на Херсонщие упал на 25%

У Херсонській області врожайність рису зросла в середньому на 0,2 т / га, перевищивши 6,2 т / га. При цьому, валовий збір культури знизився з 47 до 36 тис. Т (-25%).

Про це повідомили в Департаменті АПР Херсонської облгосадаміністраціі, передає «Голос України».

«Недобір колосальний: більше 11 тис. Т. Втім, пояснити тенденцію легко: адже в порівнянні з минулим роком площі під цю культуру в південних степах скоротилися, і досить помітно: з 7,7 до 5,8 тис. Га», – розповідає директор Департаменту АПР Херсонської ОДА Олександр Паливода.

За його словами, галузь рисівництва стала менш прибутковою. Адже через хороший урожай рису в Азії його оптові ціни на світовому ринку впали, що в свою чергу вплинуло на вартість вітчизняного рису.

«На початку« білої жнив »за кілограм рису-сирцю давали не більше 13 грн, хоча рисова крупа в торговій мережі як коштувала 22-23 грн / кг, так і стоїть. Потім ціна трохи виросла, проте фінансові втрати виробників вже отримали. На додаток, збільшилися і витрати аграріїв, рис – культура вологолюбна, а меліоратори підняли майже на третину тариф за транспортування води на плантації. Ось сільгосппідприємства і фермерські господарства та скоротили площі під рис, посіявши замість кукурудзу або соняшник », – зазначив чиновник.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *