“Київстар” в I кв. збільшив дохід на 16%, EBITDA на 25%

Мобільний оператор “Київстар” в січні-березні 2020 року збільшив загальний дохід на 16,1% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року – до 5,95 млрд грн, свідчать дані фінансового звіту акціонера компанії, міжнародної групи Veon, оприлюднені на її офіційному сайті .

“Збільшення було обумовлено головним чином зростанням доходів від мобільної передачі даних, голосового зв’язку та фіксованого зв’язку завдяки постійному розгортання 4G, збільшення трафіку і ціноутворення. Крім того, місцева валюта також продемонструвала поліпшення по відношенню до долара США в порівнянні з аналогічним періодом минулого року”, – відзначається в фінзвіті Veon.

Згідно з ним, за перший квартал “Київстар” збільшив показник EBITDA на 25,35% в порівнянні з аналогічним торішнім періодом – до 4,04 млрд грн. Маржа EBITDА зросла на 5 процентних пунктів (п. П.) – до 67,9%.

Доходи від послуг мобільного зв’язку збільшилися на 16,1% – до 5,53 млрд грн.

Veon відзвітував, що покриття мобільним інтернетом «Київстар» досягла 77%, а проникнення 4G мобільного зв’язку в мережі оператора – 30% -ну позначку.

Середній дохід від абонента (ARPU) мобільного зв’язку зріс до 70,3 грн, або на 17,43%, споживання голосових послуг (MoU) – на 3%, до 603 хвилин.

Кількість абонентів мобільного зв’язку “Київстар” в січні-березні скоротилося на 1,23% – до 26млн.

“Зниження відбулося в результаті демографічних тенденцій в Україні та скорочення кількості користувачів мульти-SIM. Кількість наших клієнтів мобільної передачі даних в Україні збільшилася на 10% в річному численні, головним чином через збільшення проникнення користувачів 4G / LTE”, – наголошується в звіті Veon.

Доходи фіксованого зв’язку збільшилися на 16,86% – до 384 млн грн, показник ARPU “Домашнього інтернету” збільшився на 7,63% до 81 грн. Кількість абонентів фіксованого інтернету збільшилася на 9,99% до позначки в 1 млн користувачів.

Капітальні інвестиції за звітний період збільшилися на 37,11% (без урахування вартості ліцензій на 4G зв’язок) і склали 1,347 млрд грн.

В основному кошти були спрямовані на розвиток мереж 4G і забезпечення високої якості послуг. Територія 4G мережі “Київстар”, за даними оператора, охоплює 11 тисяч населених пунктів, а можливість доступу до нових мобільних технологій є майже у 79% населення України.

“Ми суттєво збільшили інвестиції в якість зв’язку і нові технології. Також компанія мобілізувала свої ресурси, щоб допомогти країні якомога швидше подолати епідемію коронавируса. Ми виділили 30 млн грн благодійної допомоги для покупки медичного обладнання, що рятує життя тяжкохворих пацієнтів. І ще на 30 млн грн надали телекомуслуг для підтримки абонентів на карантині “, – цитується в прес-релізі українського оператора президент” Київстару “Олександр Комаров.

У першому кварталі 2020 року відбулися зміни в корпоративному управлінні “Київстару”: компанія залучила до регулярних засідань наглядової ради зовнішніх незалежних радників – голову правління НАК “Нафтогаз України” Андрія Коболєва, главу ради директорів Darnitsa Group Дмитра Шимківа і співзасновника інвестфонду Diligent Capital Partners Данила Пасько .

“Досвід і експертиза незалежних радників покликані допомогти компанії краще відповідати на виклики індустрії і потреби суспільства”, – підкреслюють в “Київстарі”.

У січні-березні поточного року “Київстар” перерахував до бюджету України податків та інших платежів на загальну суму 2,394 млрд грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *