Китайці побудують в Україні першу велику вітроелектростанцію без “зеленого тарифу”

Українська компанія WindFarm уклала контракт з китайською PowerChina про спільну реалізацію проекту будівництва вітроелектростанції потужністю 800 МВт в Донецькій області без отримання “зеленого тарифу”.

Про це повідомляє прес-служба WindFarm.

Зазначено, що вартість проекту становить $ 1 млрд, що робить його найбільшим вітроенергетичним проектом в Україні.

“Реалізація проекту демонструє абсолютно новий і вигідний державі підхід у розвитку вітроенергетичного сектора – продаж виробленої електроенергії на оптовому ринку електричної енергії без” зеленого “тарифу”, – відзначили в WindFarm.

У свою чергу, глава правління Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА) Андрій Конеченков підкреслив, що цей проект, який готувався близько року, стане найбільшим наземним вітропарку в Європі.

Відомо, що PowerChina спеціалізується на проектуванні та будівництві енергетичних і транспортних об’єктів, входить в ТОП-100 найбільших компаній країни і ТОП-500 найбільших компаній світу. Зокрема, в її активі – найбільша в світі ГЕС “Три ущелини” потужністю 22,5 ГВт.

У свою чергу українська компанія WindFarm розробляє портфель ВЕС загальною потужністю 1,3 ГВт, з яких вже введено в експлуатацію понад 400 МВт. За даними на сайті компанії, вона виступала замовником будівництва Ботієвської і Приморської ВЕС для енергохолдингу ДТЕК Ріната Ахметова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *