Китай запустив платформу для закордонних постачальників продовольства: реєстрація обов’язкова

Китай запустив онлайн-платформу для реєстрації зарубіжних виробників продуктів харчування. Вона є обов’язковою для всіх компаній, що планують експорт до країни з січня 2022 року.

Платформа була запущена у рамках державної програми «Єдине вікно у міжнародній торгівлі Китаю». Запуск відбувається паралельно до введення в дію митниць Китаю адміністративних положень щодо реєстрації закордонних виробників імпортованих продуктів харчування, яке також відбудеться у січні 2022 р., повідомляє FoodNavigator-Asia.

«Усім закордонним виробникам продуктів харчування нагадуємо, що нові правила набудуть чинності з 1 січня 2022 року без додаткових пільгових періодів. Це буде застосовуватися до всіх харчових продуктів, виготовлених за кордоном, за винятком харчових добавок та контактних матеріалів», – йдеться в офіційній заяві Головного митного управління Китаю (GACC).

Метою нових правил та нової платформи є посилення управління імпортованими харчовими продуктами, що виробляються за кордоном, перш ніж вони надходять до Китаю, а також забезпечення підтримки безпеки харчових продуктів відповідно до вимог стандартів КНР, зазначили у відомстві.

Китайська митна служба радить «всім залученим сторонам якнайшвидше завершити необхідну реєстрацію через онлайн-платформу. Звертається увага, що є 18 категорій харчових продуктів, які вимагають попередньої рекомендації від компетентного органу країни експортерів із чіткою документацією. Перелік включають м’ясо та похідні продукти, морепродукти та похідні продукти, молочні продукти, пташині гнізда та похідні продукти, продукти пасіки, яйця та похідні продукти, харчові олії та жири, крупи, борошно та солодові продукти, перероблені овочі та боби, приправи, горіхи та насіння, сухофрукти, необсмажені кавові зерна та какао-боби та багато іншого.

Для всього цього потрібні додаткові рекомендаційні документи від органу безпеки харчових продуктів країни-експортера, Food Standards Australia New Zealand (FSANZ) для компаній в Австралії та Новій Зеландії, або Food Safety and Standards Authority India (FSSAI) для фірм з Індії. Для компаній із Росії, ймовірно, таким органом буде Росспоживнагляд.

Фірми, що виробляють продукти з інших категорій, які не потрапляють до цього списку, такі як безалкогольні напої, кондитерські вироби, закуски, не виготовлені з будь-яких інгредієнтів, які потребують дозволу, зможуть зареєструватися безпосередньо через платформу без необхідності отримати попередній дозвіл від відповідних регулюючих органів. .

Проте всі реєстрації будуть уважно вивчені Китаєм перед затвердженням, після чого експортній фірмі буде надано реєстраційний номер.

“Зареєстрованим виробникам харчових продуктів буде надано китайський реєстраційний номер, який повинен відображатися як на внутрішній, так і на зовнішній упаковці (загальній упаковці та індивідуальній упаковці) продуктів, що експортуються до Китаю”, – додав GACC.

GACC закликає всі фірми включити китайський реєстраційний номер, наданий їм, на їх упаковці у довгостроковій перспективі для того, щоб запобігти будь-яким питанням до митного оформлення.

Закордонні фірми можуть також призначати місцеві агенти для обробки цієї реєстрації для того, щоб уникнути мовних труднощів, але потрібно надати доказ, що вони дали їм довіреність на надання даної послуги і повинні також повідомити GACC у разі змін або скасування.

«GACC особисто або через відповідну організацію створить аудиторську групу для перевірки кожної реєстрації та проводитиме перевірки за допомогою таких методів, як відеоінспекції, перевірки документації, можливі перевірки на місці та багато іншого для ретельної оцінки та аналізу бізнесу відповідного виробника та виробничого середовища», — заявив GACC.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *