Китай витіснив Індію і став лідером з імпорту української агропродукції

У 2019 Азія посилила свої позиції основного імпортера української агропродукції, другий рік поспіль закупивши рекордна кількість українських сільгосппродуктів. Вартісні обсяги вітчизняного експорту до країн цього регіону в минулому році збільшилися до 9,4 млрд доларів. Це на 17,5% перевищило рекордний показник поставок в цей регіон в 8 млрд доларів, встановлений в 2018 році. Частка азіатських країн склала в минулому році 42,2% від загального українського агроекспорту. Про це повідомили в прес-службі Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”.

Також найвищої за час незалежності України позначки досяг в 2019 році експорт аграрної продукції українського виробництва в країни-члени ЄС. Його обсяги у вартісному вимірі збільшилися до 7,5 млрд доларів, перевищивши рекордний показник 2018 року в 6,3 млрд доларів більше ніж на 19%. При цьому в минулому році частка ЄС у вітчизняному експорті агропродовольства склала 33,5%.

Обсяги поставок до країн Африки в 2019 році збільшилися в порівнянні з 2018 роком на 43% і склали 3,3 млрд доларів, забезпечивши цьому регіону частку в 14,9% від українського експорту сільгосппродукції.

Поставки вітчизняного агропродовольства в країни СНД, залишилися на рівні 2018 року і склали 1,5 млрд доларів, забезпечивши регіону частку в 6,5% в українському експорті агропродовольства.

Потіснивши на третє місце Індію, яка три роки поспіль утримувала перше місце в рейтингу, лідерство в топ-10 найбільших імпортерів української агропродукції в 2019 році завоював Китай. Вартісні обсяги поставок вітчизняної сільгосппродукції в цю країну склали в минулому році 1,9 млрд доларів. При цьому частка Китаю у вітчизняному експорті агропродовольства склала в минулому році 8,7%.

Основними споживачами вітчизняної сільгосппродукції в 2019 році стали:

  • Китай (1,9 млрд доларів);
  • Єгипет (1,6 млрд доларів);
  • Індія (1,56 млрд доларів);
  • Туреччина (1,54 млрд доларів);
  • Нідерланди (1,4 млрд доларів);
  • Іспанія (1,1 млрд доларів);
  • Німеччина (871 млн доларів);
  • Польща (785 млн доларів);
  • Італія (716 млн доларів);
  • Білорусь (605 млн доларів).

Причому Китай, Єгипет і Туреччина збільшили обсяги закупівель української агропродовольства більш ніж в півтора рази в порівнянні з 2018 роком.

Ці десять країн за минулий рік сформували для вітчизняних експортерів агропродовольства понад 55% валютних надходжень.

Ключовими продуктами вітчизняного аграрного експорту традиційно стали зернові культури, різні масла, насіння олійних культур, залишки і відходи, а також м’ясопродукція, на які припадає близько 85% його вартісних обсягів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *