Китай подвоїв закупівлю ячменю в Україні

Експорт ячменю з України за підсумками двох перших місяців 2020/21 МР склав практично 2,2 млн т, що на 8% більше, ніж за аналогічний період попереднього сезону (2 млн т).

Про це повідомляють аналітики «АПК-Інформ» з посиланням на дані митниці.

Ключовими імпортерами української зернової в липні-серпні, як в попередньому, так і в поточному сезоні, були Китай і Саудівська Аравія. Однак, за 2 місяці сезону-2020/21 Китай закупив на 97% більше ячменю з України, ніж за аналогічний період попереднього сезону. Саудівська Аравія, навпаки, скоротила обсяги імпорту на 14%, щодо торішнього показника.

Досягнутий в липні-серпні поточного МР обсяг експорту становить 48% прогнозованого експортного потенціалу українського ячменю, який оцінюється аналітиками на рівні 4,5 млн т (-10% до показника 2019/20 МР).

«Активні поставки ячменю з України на старті сезону є традиційними. Так, в липні-серпні 2019/20 МР на зовнішні ринки було поставлено 40% експортного потенціалу. В середньому за 5 останніх сезонів даний показник склав 43%. При цьому, в серпні 2020 був зафіксований абсолютний рекорд експорту для даного місяця (більше 1,3 млн т), що і сформувало більш високу частку поставок на старті сезону », – зазначив керівник служби бізнес-проектів ІА« АПК-Інформ » Андрій Купченко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *