Китай наступає: у 2020 році імпорт часнику в Україну виріс на 34%

У порівнянні з 2019 роком в 2020-м імпорт часнику в Україну виріс на 34% і склало 7,1 тисяч тонн. Якщо порівнювати з показниками п’ятирічної давності, то за цей період імпорт виріс в 2 рази.

Про це передає “Український клуб аграрного бізнесу”.

Експерти пояснюють таку популярність до продукту через пандемію COVID-19, так як часник допомагає організму боротися з різними вірусами та підвищувати імунітет.

Головним постачальником часнику на український ринок є Китай, на частку якого припадає 73% імпортних поставок. Китай є лідером і монополістом в світовому виробництві та експорті часнику. А в 2019 році Китай виробив 76% світового обсягу виробництва часнику та скоїв 70% світового експорту даного продукту.

Також в 2020 році в лідерах поставок часнику відзначені ще дві країни – Єгипет – 1,7 тисячі тонн, Іран – 0,2 тисячі тонн.

“У той же час Україна займає 10-у позицію в світовому рейтингу виробників часнику, зробивши 215 тисяч тонн часнику в 2019 році. Однак варто відзначити, що 99% обсягів виробництва зосереджені в домогосподарствах населення. Лише 1% виробляється дрібними виробниками, яким складно забезпечити стабільні поставки в значних обсягах, наприклад, для мережевих супермаркетів. Це і призводить до збільшення імпортних поставок часнику відповідно до зростаючим попитом “, – пояснює аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *