Китай має намір нарощувати поставки з України зерна і м’яса

Китай зацікавлений в нарощуванні поставок української сої, гороху, ячменю, пшениці, м’яса птиці та іншої продукції.

Про це йшла мова в ході зустрічі першого віце-прем’єр-міністра України – міністра економіки України Олексія Любченка з надзвичайним і повноважним послом КНР в Україні Фань Саньжунем.

Міністр зазначив, що КНР залишається для України стратегічним торговельним партнером. Це підтверджує збільшення товарообігу між двома країнами в 2020 р до $ 15,4 млрд (+ 20,5%). Вже за I квартал 2 021 торгівля зросла на 33,4% – до 4,2 млрд.

Сторони акцентували на важливості підписання найближчим часом міжурядової Угоди про поглиблення співпраці в галузі будівництва інфраструктури. Такий крок дозволить почати підготовчу роботу для запуску інвестиційних проектів, в тому числі будівництва дороги М-22 «Полтава-Олександрія» та першої частини Київської окружної дороги – ділянки М05-М06, вартість яких складе близько $ 1,1 млрд.

Також важливим є продовження роботи з розвитку вантажних перевезень в напрямку Китай – Західна Європа транзитом через територію України.

Крім того, з боку китайських партнерів було наголошено на важливості реалізації міжурядової ініціативи України і КНР «Один пояс – один шлях». Йдеться про підготовку Дорожньої карти з виконання Програми співробітництва між двома країнами в рамках спільного будівництва «Економічного пояса Шовкового шляху» і «Морського Шовкового шляху 21-го століття».

«Сьогодні ми почули від наших китайських партнерів підтвердження інтересу до поглиблення економічного співробітництва, наращіваніюекспорта українських сільськогосподарських товарів, розвитку інфраструктури та реалізації спільних інвестиційних проектів у транспортній, будівельній, енергетичній, IT та інших сферах. Ми зі свого боку підтримуємо подібні ініціативи і сподіваємося на подальший розвиток нашого взаємовигідного співробітництва », – підкреслив перший віце-прем’єр-міністр України Олексій Любченко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *