Кількість шахрайських операцій на вторинному ринку нерухомості Києва скоротилася на 70% – АФНУ

Кількість шахрайських операцій на вторинному ринку нерухомості Києва за останній рік скоротилася на 70%, повідомила голова Київського міського відділення Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України (АФНУ) Олена Гайдамаха на XXV Міжнародної конференції “Ринок нерухомості: передова практика”, який пройшов 10 червня .

Експерт зазначила, що зниження злочинів на ринку нерухомості в 2020 році в певній мірі пов’язано з наслідками пандемії, яка привела до скорочення кількості угод.

“Кількість угод на вторинному ринку в сегментах купівлі-продажу і оренди квартир в період весняного локдауна 2020 скоротилося в середньому на 30-40%. Крім цього, всі потенційні клієнти були більш пильні і розважливі, що мінімізувала злочину”, – розповіла вона.

За даними Олени Гайдамахи, більше 80% всіх випадків шахрайства на ринку нерухомості Києва припадає на сегмент оренди. Майже всі такі випадки є наслідком відмови громадян від ріелторських послуг або звернення до непрофесіоналів, які називають себе ріелторами.

За її словами, в Києві частка сертифікованих ріелторів становить не більше 1/5 від загальної кількості осіб, що пропонують такі послуги. Однак за останні два роки кількість сертифікованих фахівців зросла майже на 35%. “Ми спостерігаємо тенденцію” природного відбору “: люди, всерйоз намагаються займатися ріелтерської діяльністю, все більше звертають увагу на важливість отримання професійної освіти, необхідних знань і умінь для роботи з нерухомістю”, – повідомила експерт.

Гайдамаха підкреслила, що боротьба з шахрайством є частиною роботи професійних ріелторів. “Зараз ринок позбавлений всіх, в тому числі дискримінаційних, обмежень для роботи. У той же час існує велика потреба в реформуванні ріелтерського ринку саме в частині професійної підготовки фахівців і захисту клієнтів”, – зазначила вона.

Експерт повідомила, що Київське відділення АФНУ активно займається розробкою кваліфікаційних норм та положень для ринку ріелторських послуг, який стане частиною нового альтернативного законопроекту “Про ріелтерських послуг”.

“Український ринок здатний зсередини розробити законодавчі механізми, які б стали основою цієї реформи галузі. Захист прав споживачів, чіткі критерії відповідальності і необхідні кваліфікаційні критерії для фахівця з нерухомості алгоритм співпраці кваліфікованих ріелторів з державними органами, зокрема з МВС, повинні стати основними, базовими положеннями ріелторського законопроекту “, – підсумувала Олена Гайдамаха.

Асоціація фахівців з нерухомості (ріелторів) України (АФНУ) – провідна профільна громадська організація країни, що об’єднує представників з 25 регіонів країни в 32 містах. Створена в 1995 році. Її членами є понад 2000 професійних ріелторів, відділення відкриті практично у всіх областях України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *