Кількість ресторанів в Україні за 2020 рік скоротилося на 20% – експерт

Кількість ресторанів і кафе в Україні зменшилася майже на 4 тис. Закладів – з 18,6 тис на початок 2020 року до 14,7 тис в січні-2021, повідомила директор аналітичного центру “Ресторани України” Ольга Насонова агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Згідно з негативним сценарієм, в березні минулого року прогнозувалося скорочення числа закладів майже вдвічі. Як бачимо, наш ринок показав відносну стійкість. У грошовому вираженні скорочення числа закладів дало зниження обсягу ринку майже на 30% – до 14,1 млрд грн. Це результат фізичного закриття на час кількох локдаунов, а також відсутністю іноземних туристів “, – сказала вона.

Експерт прогнозує, що вплив нинішнього локдауна на ринок буде мінімальним. “Закриються тільки ті, хто і планував закритися. Велика частина вже виробила оптимальний формат роботи”, – сказала Насонова.

За її оцінкою, вже в цьому році ресторанний ринок почне відроджуватися. “Багато цікавих локації звільнилися, плюс на них знизилася орендна плата. Найбільш затребувані зараз гібридні формати – магазини-кафе, магазини-бари”, – зазначила Насонова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *