Kaspi.kz веде переговори про покупку Rozetka

Третьою компанією, яку казахстанський фінтех-гігант Kaspi.kz має намір купити в Україні, може стати інтернет-магазин та маркетплейс Rozetka. Про це пише AIN.ua з посиланням на свої джерела.

“Kaspi.kz вже веде переговори з нинішніми власниками компанії Rozetka. Due diligence угоди, ймовірно, проводить юридична компанія Avellum, з’ясувала дослідницька компанія Molfar. Avellum вже супроводжували угоди Kaspi.kz з Portmone, Rozetka і EVO і ще кілька операцій інвестора Rozetka фонду Horizon Capital”, – зазначає ЗМІ.

Водночас, джерела видання скептично ставляться до перспективи укладання цієї угоди. Самі ж сторони переговорів потенційної угоди не коментують.

Зазначається, що, за різними підрахунками, за ринкових мультиплікаторів вартість Rozetka може становити від 600 млн. до 889 млн. доларів. За даними співрозмовників AIN.ua, у Kaspi такі гроші є, проте це максимум, який вона може витратити на поглинання іншої компанії, і якщо угода все ж таки відбудеться, Kaspi, швидше за все, залучатиме фінансування.

У свою чергу співзасновник Monobank Олег Гороховський зазначив, що реальна цінність найбільшого українського онлайн-рітейлера в рази більша і йому варто було б подумати зараз про самостійний розвиток або об’єднатися з Monobank.

“Реальна цінність Rozetka при реалізації тієї моделі, яку Kaspi виконав у 19-мільйонному Казахстані, в українських реаліях не менше 10 млрд доларів. Маркетплейс — ядро ​​їхньої SuperApp. Краще б Rozetka сама пішла в цей бік або об’єдналася з нами, наприклад, а так ця угода буде схожа на продаж сировини для переробки в SuperApp”, – написав він у себе у Facebook, підкресливши, що за скільки б Rozetka не купили в нинішньому вигляді, це буде дешево.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *