Kaspi.kz хоче купити третю компанію в Україні – великого інтернет-торговця

Найбільша казахстанська фінтех-компанія Kaspi.kz веде переговори щодо можливої ​​купівлі з керівництвом вже третьої компанії в Україні.

Як повідомляє з посиланням на свої джерела AIN.ua, йдеться про велику компанію у сфері електронної комерції. Наголошується, що сторони зараз активно обговорюють угоду та домовляються про ціну продажу.

“На відміну від попередніх двох угод, Kaspi.kz купує e-commerce не тільки заради ліцензій, а саме з великою базою користувачів та впізнаваним брендом замість того, щоб купити невеликий проект і багато років його розвивати. До того ж, всі місцеві найбільші гравці достатньо великі і відомі, новому гравцеві буде складно, а головне, довго і дорого відвойовувати собі ринок. Тому компанія відразу вела переговори з великим гравцем, сума угоди буде помітно вищою за попередні два”, — пише видання.

Нагадаємо, що напередодні Kaspi.kz домовилася про купівлю українського БТА Банку — дочірньої структури однойменного казахстанського банку, що належить бізнесменові Кенесу Ракішеву. Раніше цей банк збиралися продати білоруському олігарху Миколі Вороб’ю, на якого накладено санкції Європейського Союзу, однак у жовтні 2020 року угоду заблокував Національний банк України.

На початку жовтня Kaspi.kz завершила угоду щодо придбання української платформи онлайн-платежів Portmone, про яку спочатку стало відомо лише за два з половиною місяці до цього.

У Kaspi заявляли, що банк купувався суто для отримання у такий спосіб банківської ліцензії НБУ, а Portmone — для отримання ліцензії на платежі, акредитації платіжних систем Visa та Mastercard та через розвиненість ділових відносин цієї платформи з тисячами торговців та широким пулом банків.

За даними AIN.ua, сума операції з Portmone могла становити до 20 млн доларів, а за БТА Банком — від 5 до 11 млн доларів.

Зазначимо, що у жовтні 2020 року Kaspi.kz провела IPO у Лондоні, в ході якого залучила 870 млн доларів, а її ринкова капіталізація була оцінена у 6,5 млрд доларів, що зробило її найдорожчою казахстанською компанією.

Kaspi.kz позиціонує себе як супердодаток, в якому є безліч різних функцій, включаючи електронний торговий майданчик, роздрібні фінансові послуги та електронні платежі. Компанія також володіє одним із найбільших казахстанських банків Kaspi Bank.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *