Картопляний сезон в цьому році нестандартний

Засновник ТОВ «Еліт-овоч» в Чернігівській області Денис Вороний оцінює сезон 2020 року на три з плюсом за 5-бальною шкалою.

Фермер вирощує столові і чіпси сорти на богарі, пише AgroTimes.

Він зазначив, що для поліських картоплярів рік краще, ніж попередній, оскільки в минулому році картопля взагалі згорів. В цьому році був непоганий рання картопля, хоча, як правило, в інші роки рання картопля не балує виробників врожайністю, основний урожай фермери одержувані від середніх і пізніх сортів.

«Але в цьому році все навпаки, рік досить неоднозначний. Середньоранні і середні сорти взагалі не вродили, але сподіваюся, що буде непоганий пізня картопля. На початку вересня пішли дощі, завдяки яким ми сподіваємося вийти на врожайність 30 т / га. А взагалі, остаточні підрахунки будемо робити на початку жовтня », – розповів Денис Вороний.

Він уточнив, що чіпсова картопля на богарі в господарстві дає в середньому 20 т / га. Щодо відмінностей у вирощуванні столових і чіпсів сортів, фермер вважає їх не дуже істотними.

«Чіпсів картопля має щільніше структуру в порівнянні зі столовими сортами. Для нього потрібно давати більше харчування, вносити більше добрив і частіше проводити обробки від хвороб. В ідеалі повинен бути полив: крапельний або поверхневий. Слава природі, у нас на Поліссі чіпсова картопля росте без поливу. Навіть деякі господарства, які вирощують насіннєву картоплю, обходяться без поливу. У мене в господарстві його теж немає, хоча в перспективі плануємо облаштувати », – повідомив фермер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *