Карантин в Україні: для ягідних господарств будуть і плюси

Ягідним господарствам в умовах поширення коронавируса доведеться дуже швидко змінювати плани і підлаштовуватися під реалії сьогоднішнього дня.

Таку думку висловила президент Асоціації «Ягідництво України» Ірина Кухтіна.

«Перш за все варто відзначити, що ягідний сезон в Україні тільки повинен початися, а саме цей факт поки можна вважати ключовим. Однак, вже сьогодні гравці ринку готуються до того, що сезон 2020 буде одним з найскладніших. В першу чергу це пов’язано з неконтрольованістю ситуації навколо коронавируса, що знижує можливість робити прогнози розвитку сектора, а відповідно і планувати роботу.

Крім того, через логістичних перебоїв можуть виникнути проблеми з поставками імпортного посадкового матеріалу і добрив і т.д., а зростання курсу валют призведе до подорожчання. Більш того, затримка з внесенням добрив може мати хворобливі наслідки », – цитує асоціація слова керівника.

У той же час вона не виключає, що реальні перспективи можуть бути менш песимістичними і навіть зіграти на руку українським виробникам ягід в певному сенсі.

«За прогнозами експертів, поліпшення ситуації в Україні не слід очікувати раніше кінця травня-початку червня. Деякі фахівці навіть схиляються до того, що спад спалаху захворювань в Україні та ЄС буде помітний ближче до середини літа. Таким чином слід очікувати труднощі з перетином кордонів для сезонних працівників, отже, багато хто з них будуть змушені шукати роботу вдома », – говорить експерт.

З іншого боку, Кухтіна підкреслила, що поки невідомо, як буде розвиватися ситуація з самої України. Якщо карантин буде продовжено до кінця квітня, під питанням опиниться збір ранньої суниці в теплицях південних областей.

«Разом з тим не варто забувати, що у кожної медалі дві сторони. Рада вже прийняла закон для підтримки бізнесу в умовах карантину, який повинен пом’якшити удар, викликаний карантином. Більш того, зниження курсу гривні в майбутньому може надати додаткову підтримку експорту, адже зробить нашу продукцію більш конкурентоспроможною в ціновому плані. Звичайно, якщо кордону до тих пір відкриються », – додає вона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *