Кабмін зробив ще один крок до відновлення системи зрошення

Кабінет міністрів України 21 жовтня 2020 р схвалив План заходів щодо реалізації Стратегії зрошення і дренажу в Україні на період до 2030 року.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

Як наголошується, реалізація Стратегії розрахована на період до 2030 року і буде здійснюватися в три етапи шляхом виконання Плану заходів щодо відновлення і розвитку зрошення та дренажу в Україні.

«Зрошення є надзвичайно важливим фактором виробництва сільськогосподарської продукції. Реалізація прийнятого Плану заходів забезпечить розвиток зрошуваного землеробства, підвищення врожайності сільськогосподарських культур, збільшення площ зрошуваних земель, дренажних систем і розширення аграрного потенціалу України », – прокоментував міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко.

Як заявили в Міністерстві охорони навколишнього середовища і природних ресурсів України, це рішення відкриває дорогу інвестиціям в сферу меліорації і закладає інституційну основу в постійне управління системами зрошення і дренажу.

Основними елементами впровадження Плану заходів щодо реалізації Стратегії зрошення і дренажу на період до 2030 року є прийняття законодавчих змін, якими буде передбачено:

– організація об’єднань водокористувачів, яким можна буде передати управління гідротехнічну інфраструктуру;

– створення національного оператора зрошувальних систем, як підприємства, для ефективного управління інфраструктурою і залучення кредитних та інших засобів;

– модернізація наявних систем і будівництво нових;

– ренатуралізації земель, які зараз через зміни клімату потребують відновлення та, можливо, будуть відновлені до певного екологічно хорошого потенціалу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *