10 Червня, Кабінет міністрів України підписав “Меморандум про взаєморозуміння стосовно врегулювання проблемних питань в сфері відновлюваної енергетики”.
Як повідомляє прес-служба Кабміну, документ передбачає, що виробники ВДЕ (поновлювані джерела енергії – Delo.ua) приймають умови добровільної реструктуризації “зелених тарифів”, яка передбачає їх зменшення.
Зокрема, для всіх об’єктів електроенергетики, які виробляють сонячну енергію передбачається зменшення тарифів на 15%, для об’єктів, які виробляють електроенергію з енергії вітру – на 7,5%.
Зі свого боку, українська влада зобов’язується вживати всіх заходів для забезпечення своєчасної поточної оплати ДП “Гарантований покупець” і погашення наявної заборгованості перед виробникам ВДЕ, які погодилися з умовами реструктуризації. Також українська влада зобов’язується визначити і затвердити річні квоти підтримки “зеленої енергетики” і забезпечує проведення аукціонів з розподілу таких квот – йдеться в повідомленні.
Крім того, відповідно до Меморандуму, посилюється відповідальність виробників ВДЕ по незбалансоване виробництво електроенергії.
Також виробники ВДЕ приймають умови обмеження термінів введення в експлуатацію нових об’єктів за “зеленим тарифом”.
Так, з 1 серпня поточного року, нові сонячні електростанції потужністю понад 1 МВт зможуть бути введені в експлуатацію з отриманням державної підтримки тільки шляхом участі в аукціонах.
“Ми за те, щоб будувалася зелена енергетика і з часом така енергія була більше поширена, як найбільш чиста. Але нам важливо, скільки вона буде коштувати. Якщо ціна електроенергії буде здійснюватися на нових СЕС, буде визначатися вже на аукціоні, не буде високого тарифу “, – пояснив Шмигаль.