Кабмін відмовився дотувати великих аграріїв на користь дрібних фермерів

Кабінет міністрів відмовився від дотацій аграрним підприємствам на користь компенсації відсотків по кредитах для фермерів, щоб забезпечити їм доступ до засобів на покупку земельних ділянок.

Про це сьогодні, 15 вересня, в ході прес-брифінгу, присвяченому темі державного бюджету на 2020 рік, заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук, передає “Інтерфакс-Україна”.

За його словами, уряд змінив підхід в державну підтримку агросектору.

“Замість дотацій великим підприємствам ми сфокусуємось на те, щоб, якщо відбудеться земельна реформа, компенсувати процентну ставку фермерам по кредитах, щоб вони могли дозволити собі доступний ресурс і взяти участь у купівлі земельних ділянок”, – сказав Гончарук.

Прем’єр зазначив, що цього необхідні зміни в законодавстві.

“Але вже в цьому проекті держбюджету на 2020 рік ви побачите, що підтримка великих повинна перейти в підтримку фермерів”, – додав глава Кабміну.

У свою чергу, міністр фінансів Оксана Маркарова підкреслила, що на підтримку агросектору в проекті держбюджету на наступний рік закладено 4,4 млрд грн.

“До другого читання буде більш деталізовано, яким чином. Але це програма для здешевлення кредитів для малих фермерів “, – сказала Маркарова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *